Українці все більш негативно ставляться до Росії, а росіяни – до України

Поділитися
Українці все більш негативно ставляться до Росії, а росіяни – до України Взаємна симпатія колись "братніх народів" слабшає © ZN.UA
Серед наших свівітчизників кількість прихильних до "північного сусіда" людей за осінь і початок зими впала з майже половини до трохи більше ніж третини.

За останні три місяці 2014-го ставлення як українців до Росії, так росіян до України стало більш негативним, свідчить дослідження, проведене українським КМІС та російським "Левада-Центром".

Дослідники відзначають, що ставлення українців до Росії все ще залишається більше позитивним, ніж ставлення росіян до України. Порівняно з вересневим опитуванням кількість позитивно налаштованих до Росії українців зменшилася на 9% (з 48% у вересні до майже 37% – у грудні). Значно зросла частка негативно налаштованих: з 41% – у вересні до майже 48% – у грудні.

Погіршення ставлення до Росії спостерігається у всіх регіонах, свідчать дані дослідження. Відсоток населення, що позитивно налаштоване до Росії, зменшився у Південному регіоні – з 59% до 50,4%, у центральному – з 32% до 28,9%, у західному– з 25% до 19,3%. Але особливо відчутно впав цей показник у на Сході – з 83% до 50,9%.

kiis.com.ua

У Росії кількість позитивно налаштованих до України росіян зменшилась на 12% до 24%. Кількість негативно налаштованих за цей самий період суттєво збільшилася – з 55% до 63%.

Порівняно з вереснем в Україні відчутно зросла кількість тих, хто бажає закритих кордонів з Росією: 45% – у вересні, 50% – у грудні. Аналогічна тенденція спостерігається в Росії: +6%, з 26% у вересні 2014-го до 32% у січні 2015-го.

Кількість, тих, хто бажає дружніх та незалежних стосунків двох держав з відкритими кордонами без віз та митниць, у Росії впала майже на 10% – з 62% до 52 %, в Україні – на 2% – з 44% до 42%.

В Україні відсоток тих, хто хоче незалежності з кордонами та митницями та тих, хто хоче незалежності, але без кордонів та митниць, до грудня зросла на 3% порівняно з вереснем 2014 року, сягнувши максимального рівня - 92%. В Росії кількість таких людей станом на січень 2015 р. виросла 6% порівняно з вереснем, також сягнувши піку - 84%.

Об'єднання в одну державу бажають всього 7% мешканців Росії та 3% мешканців України. В Україні найбільше прихильників об‘єднання з Росією на Сході, проте і тут ця кількість зменшилася майже вдвічі порівняно з вереснем (з 13,3% до 7,1%). Найменше бажаючих об'єднання на Заході (0,2%) та в Центрі (1,6%).

Згідно з один з останніх опитувань, Україна опинилася на другому місці після США серед країн, які росіяни визначають як ворожі - такою її вважають майже третина жителів РФ.

В Україні опитування проводилося з 5 по 15 грудня 2014 року Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) спільно з Фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва". Методом особистого інтерв'ю опитано 2011 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (окрім АР Крим) за стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому етапі, репрезентативною для населення України віком від 18 років.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і за дизайн–ефекту 1.5) не перевищує: 3.3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1,4% - для показників близьких до 5%.

В Росії "Левада-центр" провів опитування за репрезентативною для РФ вибіркою з 23 до 26 січня 2015 року; опитано 1600 респонденти у віці від 18 років у 130 населених пунктах 45 регіонів країни. Статистична похибка даних не перевищує 3,4%.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі