Українці приєдналися до всесвітньої акції на захист клімату

Фото
Поділитися
В акціях #FridaysForFuture беруть участь молоді люди у 105 країнах.

Київська молодь долучилася до акції на захист клімату, яка проходить 15 березня в різних країнах світу. Кліматичний страйк відбувається в більш ніж 100 країнах світу і є найбільшим в історії одночасним страйком молоді.

Об 11:00 близько сотні людей прийшли до Міністерства енергетики та вугільної промисловості з плакатами, барабаном та кричалками.

Активісти вимагали від уряду звернути увагу на проблему зміни клімату і почати активні дії, щоб запобігти їй та утримати глобальне потепління на безпечному рівні. Ключові вимоги до Міністерства і уряду - відмовитися від будівництва будь-яких нових вугільних і атомних станцій і сприяти переходу України на 100% використання поновлюваних джерел енергії.

"Я хочу, щоб більше людей зрозуміли, що зміни клімату - це не щось таке, що відбувається десь далеко. Це відбувається з нами зараз, і цю проблему ми повинні вирішувати. Тому що потім може бути запізно", - заявила активістка Ксенія.

У цей день в Києві відбувся ще один страйк молоді біля Кабінету Міністрів. Подібні заходи пройшли в Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Миколаєві, Тернополі, Львові та інших містах України.

Акції відбулися в рамках Глобального кліматичного страйку за майбутнє, яку ініціювала 16-річна школярка з Швеції Грета Танберг. За нею пішли десятки тисяч школярів по всьому світу, які виходять до парламентів і муніципалітетам з закликами врятувати їх майбутнє. Напередодні Грету номінували на Нобелівську премію миру.

У грудні 2018 року Грета виступала з промовою на Всесвітній конференції ООН з питань зміни клімату в Катовіце, яка зібрала 30 тисяч делегатів з 200 країн. У своїй доповіді вона зазначила, що світові лідери всі ці роки вели себе безвідповідально, "як діти", а значить, молодому поколінню доведеться виправляти їх помилки.

Згідно з доповіддю ООН, глобальні температури можуть зрости на 1,5° C, що, за словами вчених, призведе до тяжких наслідків для планети, вже до 2030 року, якщо викиди парникових газів будуть тривати з нинішніми темпами. Дослідження, проведене під патронатом ООН, показало, що щоб уникнути катастрофічних змін клімату, в світі щорічно інвестувати 2,4 трильйона доларів до 2035 року і повністю відмовитися від вугільних ТЕС до 2050 року.

Також в організації Climate Transparency заявили, що жодна з країн G20 не виконує умови протидії зміні клімату.

Чим загрожують різкі зміни клімату природі і жителям нашої планети? Читайте про це в статті відомого українського геоботаніка і еколога Якова Дідуха "Тривожні провісники" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі