Новини України - Українці назвали війну в Донбасі, корупцію та безробіття головними проблемами країни - Україна - dt.ua

Українці назвали війну в Донбасі, корупцію та безробіття головними проблемами країни

31 жовтня, 2016, 23:21 Роздрукувати

Громадяни чекають від влади оновлення та антикорупційних реформ.

Українці розповіли, що їх турбує

Головними проблемами України громадяни вважають війну в Донбасі, корупцію та безробіття, свідчать дані опитування соціологічної групи "Рейтинг", сопубликованного в понеділок 31 жовтня.

Респондентам було предожено вибрати три головні, на їх думку, проблеми для країни. 53% опитаних серед іншого вказали війну в Донбасі, 38% – корупцію в державних органах.

Громадяни України визнають наявність в Україні істотних економічних проблем: безробіття (29% опитаних), зростання цін (27%), падіння курсу гривні (16%).

Некомпетность влади і політична нестабільність викликає занепокоэння у 24% і 17% респондентів. 12% громадян вважають проблемою країни злочинність, а 8% – відносини з Росією.

У той же час, право власності на землю хвилює лише 4% опитаних, а статус російської мови – 1%.

918
Соціологічна група "Рейтинг"
Українців не дуже хвилюють дерегуляція і право власності на землю

Разом з тим, головними проблемами для себе особисто українці вважають контроль за зростанням цін (48%), війну в Донбасі (35%), безробіття (33%), соціальний захист бідних (31%) та інфляцію (30%). Корупція турбує кожного п'ятого громадянина України.

Крім того, українці чекають від влади проведення реформ: подолання корупції (42%), оновлення влади (32%), реформи охорони здоров'я (29%), судової реформи (22%), сільського господарства (18%), розвитку підприємництва (17%), підвищення енергоефективності (16%), реформи сектору безпеки й оборони (12%), децентралізації (11%), реформи правоохоронних органів (10%), освіти (8%), просування інтересів України у світі (8%), конституційної реформи (7%). На реформування фінансового сектору, податкової системи та управління державною власністю розраховують по 6% громадян. Реформа виборчого законодавства турбує лише 4% українців, а реформа держзакупівель і дерегуляція – 3% і 2% відповідно.

918
Соціологічна група "Рейтинг"
Громадяни України розраховують на реформи у багатьох сферах

Читайте також: Через зростання нерівності в українському суспільстві формується "презумція несправедливості" - соціолог

Опитування проводилося по всій Україні крім окупованих територій Криму і Донбасу з 28 вересня по 7 жовтня 2016. Всього було опитано 2 400 громадян старше 18 років, які мають право голосу. Як стверджують у групі "Рейтинг", вибірка є репрезентативною за статтю, віком, регіоном та розміром населеного пункту, а допустима похибка не перевищує 2%.

За матеріалами: Соціологічна група "Рейтинг" /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >