Українці назвали першочергові реформи для країни

Поділитися
Українці назвали першочергові реформи для країни © depositphotos.com
Таких реформ всього п'ять реформ. Але пріоритетність цих реформ серед виборців певних політичних сил розрізняється.

Дані дослідження Фонду демократичних ініціатив імені Ілька Кучеріва показали, що українці першочерговою необхідною зміною вважають антикорупційну реформу, потім медичну, пенсійну реформу органів правопорядку, а також люстрацію чиновників. За проведення антикорупційної реформи висловилися 63% громадян України, охорони здоров'я - 57%.

Опитування показало, що провести пенсійну реформу та реформу системи соцзахисту вважають необхідним 52% українців. Реформу судів, прокуратури та поліції - 37%. За люстрацію виступили 33% громадян України.

Соціологи кажуть, що ці п'ять реформ українці вважають першочерговими у всіх регіонах країни, крім анексованого Росією Криму і ОРДЛО, де опитування не проводилося.

Однак черговість цих реформ серед виборців певних політичних розрізняється. Так, виборці "Слуги народу", "Європейської солідарності" і "Голосу" вважають першочерговою антикорупційну реформу (69%, 69% і 76% відповідно). Електорат "Батьківщини" називає першочерговою пенсійну реформу (63%), а виборці "Опозиційного платформи - За життя" реформу охорони здоров'я (66,5%).

Електорат "Голосу" (86%), "Європейської солідарності" (85%), "Слуги народу" (62%), "Батьківщини" (59%) підтримали перспективу України приєднатися до Європейського союзу. У свою чергу 39% виборців проросійської "Опозиційної платформи - За життя" вважають за необхідне приєднатися до Євразійського економічного союзу з Росією, Білоруссю і Казахстаном, також 44% виборців цієї політсили висловилися за неприєднання ані до Європейського, ані до Євразійського союзу.

Вступ України до НАТО підтримав електорат "Європейської солідарності" (80%), "Голосу" (75%), "Слуги народу" (47%), "Батьківщини" (47%). Виборці партії "Опозиційна платформа - За життя" хочуть або позаблоковий статус (50%) або військовий союз з Росією та іншими країнами СНД (25%).

Опитування було проведено з 13 по 20 червня всіх регіонах України, за винятком анексованого Росією Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей. Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Незважаючи на те, що по тебебаченню постійно розповідають про реформи, громадяни України і близько не мають на увазі під реформами те, що має на увазі влада. Смутно здогадуючись про це, ми поставили запитання: "Для вас реформи - це...", і привели майже 30 варіантів можливих відповідей, серед яких по-справжньому необхідні кроки перемежовувались з популістично-розкрученими тезами. Про перше багато років говорили експерти DT.UA і ще кілька понівечених інтелектом ЗМІ. Про друге - сурмив "ящик" і переважна більшість політиків.

Детальніше читайте у спецпроекті тижневика "Дзеркало тижня. Україна" "Народ і реформи".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі