Українці найкраще ставляться до Польщі та Білорусі, а найгірше – до Росії

Поділитися
Українці найкраще ставляться до Польщі та Білорусі, а найгірше – до Росії РФ не залишила українців байдужими до себе © Сегодня
В Україні кількість любителів РФ співпало з кількістю людей, які негативно ставляться до США.

Більшість українців тепло ставляться до Польщі та Білорусі і негативно до Російської Федерації свідчать дані опитування соціологічної групи "Рейтинг", сопубликованного в понеділок 31 жовтня.

53% і 51% респондентів оцінили своє ставлення до Польщі і Білорусі як "тепле" або "дуже тепле", в той час як у негативному ставленні до цих країн зізналися 7% опитаних.

Більше 40% українців позитивно ставляться до Європейського Союзу, Грузії, Канаді, Литви, 38% – до США і 35% – до Німеччини. Про тепле ставлення до Молдови й Туреччини повідомили 29% і 25% респондентів.

Абсолютна більшість громадян України – 57% – відзначили "прохолодне" і " дуже холодне" ставлення до Російської Федерації. У той же час, 18% зізналися у своєму теплому відношенні до держави-агресора. Примітно, що про своє негативне ставлення до США також заявили 18% опитаних.

Росія також є країною, про нейтральному відношенні до якої заявило рекордно низька кількість респондетнов – 24%. Для інших держав цей показник коливався в межах 39-61%.

Украиїнські громадяни розповіди про своє ставлення до іноземних держав
Украиїнські громадяни розповіди про своє ставлення до іноземних держав
Соціологічна група "Рейтинг"

Читайте також: Більшість українців підтримують євроатлантичну інтеграцію

Опитування проводилося по всій Україні крім окупованих територій Криму і Донбасу з 28 вересня по 7 жовтня 2016. Всього було опитано 2 400 громадян старше 18 років, які мають право голосу. Як стверджують у групі "Рейтинг", вибірка є репрезентативною за статтю, віком, регіоном та розміром населеного пункту, а допустима похибка не перевищує 2%.

Згідно з даними вересневого опитування КМІС, якби в Україні проводився референдум, 39% мешканців України проголосували б за вступ України до НАТО, 31% - проти, решта 30% не визначилися, чи не стали б брати участь у такому референдумі. При цьому, якщо б на виборчі дільниці прийшли всі, хто визначилися, вступ в НАТО підтримали б 56% громадян, 44% – проголосували б проти.

У той же час, 49% громадян проголосували б за вступ України до ЄС, 25% - проти, і решта 25% - не визначилися або не брали б участі в голосуванні. Якщо б ті, хто не визначився, не прийшли на референдум, голоси розподілилися б наступним чином: за вступ до ЄС - 66%, проти - 34%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі