Українці найчастіше страждають від гіпертонії, захворювань серця, артрозу та артриту – дослідження

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Українці найчастіше страждають від гіпертонії, захворювань серця, артрозу та артриту – дослідження 77% українців зверталися в лікарні в 2015 році © kievcity.gov.ua
У 2015 році в медустанови зверталися 30,7 млн громадян України.

Дослідження умов життя українців визначило наявність 18 видів найбільш поширених хронічних захворювань у наших жителів, також з додатковою розбивкою за статево-віковими групами, пише доктор економічних наук Андрій Ревенко в своїй статті для DT.UA з посиланням на дані Держстату.

"Найпоширеніші – це гіпертонія у 42,1% населення, захворювання серця – у 26,5%, артроз та артрит – у 14,2%, остеохондроз – у 11,9%", - відзначає він.

Як вказує експерт, захворюваність на гіпертонію підвищується з віком.

"Вона у 7,9% чоловіків у віці 18-29 років і 49,1% у віці 60 років і старше; лише у 1,0% жінок 18-29 років і у 63,2% у віці 58 років і старше", - вказує Ревенко.

При цьому по алергії картина зворотна. "Вона у 4,1% мешканців усіх вікових груп з різким переважанням у дітей: у 43,5% у віці до 3-х років, 30,6% у віці 3-6 років і лише 0,7% чоловіків 60 років і старше і 1,8% жінок 58 років і старше", - додає автор.

Всього за рік в медустанови зверталися 30,7 млн. з 39,9 млн (без Криму та зони АТО) громадян України, що становить 77%. З них 55% - у зв'язку з хворобами або проблемами зі здоров'ям, і 41% - у зв'язку з проходженням профілактичних оглядів.

Також згідно з результатами останнього обстеження 49,8% жителів України вважали стан свого здоров'я хорошим, 40,5% - задовільним, і 9,7% - поганим. Дуже невеликі розбіжності в цих показниках між міськими і сільськими жителями. 50,0% городян вважають, що вони здорові, а в селах 49,3%. Як погане оцінюють стан свого здоров'я 9,0% городян і 11,0% селян. Варто відзначити, що самооцінка здоров'я громадян України одна з найнижчих в Європі. Швеція і Нідерланди є країнами з найбільш високою самооцінкою здорових – 79,7% та 77,2% відповідно. Найбільш низькі показники в Естонії (51,4%), Литві (44,1%) та Латвії (44,9%)

Читайте також: Глава МОЗ оцінив обсяг хабарів у медицині в 10 млрд доларів

Разом з тим, у 2015 році через зростання цін на 38% зросла кількість домогосподарств, які з-за зростання цін не можуть собі дозволити отримання необхідної медичної допомоги та придбання ліків та медвиробів. менше 4% українців у 2015 році змогли скористатися "безкоштовною" медициною.

Детальніше про стан здоров'я українців, доступність медичної допомоги і придбання ліків в Україні читайте у статті Андрія Ревенко "Як ми живемо. Наше (не)здоров'я" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі