Україна закликала Берлін не допомагати "Північному потоку-2"

Поділитися
Україна закликала Берлін не допомагати "Північному потоку-2" Німеччина хоче допомогти "Північному потоку-2" – і це може стати для Берліна критичною помилкою
Ініціатива Німеччини вивести "Північний потік-2" з-під дії газової директиви ЄС серйозно турбує Київ.

Україна закликає Німеччину відмовитися від допомоги російському газопроводу "Північний потік-2" в ухиленні від виконання положень газової директиви Європейського союзу, оскільки ініціатива Берліна завдасть серйозної шкоди як енергетичній безпеці Європи, так і єдності Євросоюзу, сказано у зверненні прем'єр-міністра України Олексія Гончарука на Facebook "Урядового порталу".

"Як нам стало відомо, сьогодні на розгляді Бундестагу опісля півночі стоїть на голосуванні версія поправок, яка дозволить німецькому регулюючому органу схвалити відхилення від Директиви ЄС проектів з інвестиціями, "здійсненими до 23 травня 2019 року". Поки директива є обов'язковою для кожної держави-члена. Якщо ж поправка сьогодні вночі буде підтримана, то це буде означати порушення консенсусного рішення, прийнятого всіма країнами-членами ЄС", – сказано у зверненні.

Україна при цьому розраховує на солідарність Німеччини у питанні протидії "Північному потоку-2".

"Україна дуже цінує послідовну підтримку Німеччиною нашого суверенітету і територіальної цілісності, а також реформ. У даному випадку мова йде про "суверенітет" та "цілісність" європейської безпеки загалом, щодо чого Україна продемонструвала себе, як надійного партнера. І ми розраховуємо на солідарність Німеччини", – наголошується в заяві.

Зазначимо, що польський євродепутат Яцек Саріуш-Вольський вважає, що газопровід "Північний потік-2" буде побудований і його будівництво можна лише сповільнити.

Як повідомлялося раніше, 30 жовтня Данія дозволила будівництво "Північного потоку-2". Газопровід пройде на Південний Схід від острова Борнхольм. Данія була останньою європейською державою, яка блокувала будівництво газопроводу в своїх територіальних водах.

Нагадаємо, 15 квітня Рада Європейського Союзу затвердив європейську газову директиву з урахуванням внесених поправок, в перспективі охоплює "Північний потік-2".

Директива поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять у блок. Так, частини трубопроводів, що йдуть з третіх країн, прокладені по території Євросоюзу (у т. ч. внутрішніх вод), повинні відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводів.

Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" повинна бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Морський газопровід "Північний потік 2" потужністю 55 млрд куб. м на рік повинен пройти від компресорної станції "Слов'янська" в Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік-2" є російський газовий монополіст "Газпром".

Детальніше про рішення по "Північному потоку-2" читайте у статті Сергія Корсунського "Німеччина зосереджується" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі