Українські школярі успішніші за однолітків у Грузії і Молдові, але менш успішні за учнів у Білорусі та Естонії - PISA - Україна - dt.ua

Україна за рівнем успішності учнів випереджає Грузію, але поступається Естонії

3 грудня, 12:19 Роздрукувати

Фінляндія, чия модель освіти стала зразком реформ для Нової української школи, погіршує результати.

Різниця між кількістю учнів з високими навчальними досягненнями в Україні та країнах ОЕСР не надто велика

Навчальні досягнення українських школярів у читанні, математиці та природничих науках значно гірші за середні значення досягнень їх однолітків з країн Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), свідчать результати авторитетного міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018.

Частка учнів і студентів із високими показниками успішності в Україні менша, ніж у каїнах, які мають високі стандарти в освіті й інших галузях суспільного життя. Однак загалом вона не перевищує в середньому 10 %.

Різниця між показниками успішності України й середніми значеннями по країнах ОЕСР: читання – 23 бали, математика – 39 балів, природничо-наукові дисципліни – 22 бали.

Варто зазначити, що у дослідженні приблизним еквівалентом одного року навчання в закладі освіти є 30 балів. Отже з математики українські школярі відстають від своїх однолітків у інших країнах більше ніж на рік.

Якщо ж порівнювати результати України з показниками референтних країн (країн, які взято для порівняння з огляду на спільне й почасти подібне історичне минуле та схожість систем освіти), досягнення школярів у Грузії і Молдові виявляться нижчими за всіма трьома предметними галузями.

Натомість Білорусь та Естонія показали вищу результативність. Естонія, до того ж, увійшла до Топ-10 найкращих країн за рейтингом ОЕСР. Учні Польщі, Словаччини й Угорщини (їх обрано як приклад європейських країн, що економічно розвиваються та, як і Україна, перебувають у процесі становлення демократії) також мають вищі навчальні досягнення, ніж українські учні.

Десятка країн-лідерів виглядає так (у порядку спадання): Естонія, Канада, Фінляндія,  Ірландія, Корея, Китай, Сінгапур, Гонконг, Польща, Швеція, Нова Зеландія, США, Велика Британія.  

123
Анна Новосад/Facebook

При цьому результати Фінляндії з математики,  читання та природничих наук цього року нижчі, ніж минулого. Найбільше балів порівняно з минулим роком  Фінляндія втратила з природничих наук.

Читайте також: Результати ЗНО залежать не тільки від учнів

Нагадаємо, минулого року українські школярі вперше взяли участь у міжнародному дослідженні PISA, яка має на меті порівняти освітні системи понад 80 країн. У ньому взяли участь лише 15-річні підлітки, тобто ті, хто народився у 2002 році, загалом майже 4 млн українських учнів.

Тести для дослідження розробляє Організація економічного співробітництва та розвитку, дослідження PISA (Program for International Student Assessment) охоплюють три галузі: читання, природнича і математична. За результатами дослідження кожна країна готує Національний звіт, на їх основі готується Міжнародний звіт. 

Докладніше про дослідження та участь у ньому українських школярів читайте у матеріалі Оксани Онищенко "Українських школярів порівняють з однолітками з інших країн" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >