Україна входить до числа країн з високою смертністю від розриву протипіхотних мін – звіт

Поділитися
Україна входить до числа країн з високою смертністю від розриву протипіхотних мін – звіт Протягом року через міни у світі загинули щонайменше 2089 осіб © OSCE
Збройні конфлікти в Афганістані, Лівії та Ємені другий рік поспіль сприяють великим втратам через розрив мін.

Україна є однією з держав, де фіксуються великі втрати від розриву протипіхотних наземних мін, повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на звіт Міжнародного руху за заборону протипіхотних мін.

Наголошується, що через два десятиліття після укладення договору про заборону використання протипіхотних наземних мін нове використання зброї державами фіксується вкрай рідко.

"Однак, згідно з моніторингом, збройні конфлікти в Афганістані, Лівії та Ємені другий рік поспіль сприяють високим втратам, викликаним мінами, зокрема саморобними пристроями, які запускаються як міни, та іншими вибухонебезпечними залишками війни", - сказано у звіті.

Вказується, що з жовтня 2016-го по жовтень 2017 року було зафіксовано використання в Україні протипіхотних мін, але не з боку влади.

"Міжнародний рух за заборону протипіхотних мін не отримав інформацію про те, що українські урядові сили використовували протипіхотні міни в порушення Договору про заборону застосування мін у 2016-2017 роках", - йдеться у звіті.

В організації також зазначили, що з 2014 року український уряд заявляє про те, що не використовує протипіхотні міни в конфлікті на сході країни.

У документі також вказується про "значні докази" у різних місцях "наявності протипіхотних мін радянського походження з маркуванням виробництва 1980-х років, а також протипіхотних мін з маркуванням виробництва 2000-х років з зазначенням російського походження".

Згідно зі звітом, загалом через протипіхотні міни протягом року в світі загинули щонайменше 2089 осіб, понад 6,5 тисяч були поранені. 42 відсотка цивільних жертв - неповнолітні.

Як повідомлялося раніше, за останні три роки на мінах в Донбасі підірвалися більше тисячі військовослужбовців та цивільних осіб. Так, з липня 2014 року по листопад 2017 від вибухів мін постраждали загалом близько 900 військовослужбовців, 199 з них загинули

У звіті помічника генсекретаря ООН з гуманітарних питань Урсули Мюллер йдеться про те, що через бойові дії східні землі України перетворюються в найбільш заміновані регіони у світі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі