Україна стала джерелом робочої сили для Центральної Європи - Atlantic Council

Поділитися
Україна стала джерелом робочої сили для Центральної Європи - Atlantic Council Україна стала джерелом робочої сили для сусідніх країн, і українська влада цьому сприяє.
І український уряд значною мірою цьому сприяє.

Образ українців серйозно змінився в регіоні. В той час, як країни Центаральної Європи намагаються заблокувати рішення ЄС про квотне розподілення біженців з Сирії і Іраку, Україна стала джерелом бажаних іноземних робітників.

Про це пише Джеймс Брук в статті для Atlantic Council, нагадуючи, що Чехія, Словаччина, Угорщина і Естонія започаткували програми працевлаштування в Україні. Польський уряд змінює закони своєї країни, щоб заохотити ще більше українців приїжджати на роботу, хоча їх і так в країні близько 1,3 мільйона.

"У нас відкрилися офіси CzechInvest і SlovakInvest. Але вони не шукають українських інвестицій. Вони шукають українських робітників", - сказав директор української інвестеційної агенції Даніель Білак.

Центральна Європа зараз стала регіоном з найшвидшим економічним зростанням і найменшим рівнем безробіття. У Чехії, приміром, рівень безробіття становить всього 2,9%, а щомісячна зарплата в чотири рази вища від 290 доларів, які українці можуть заробити в рідній країні. Без зайвого шуму українці стали найбільшою групою іноземних працівників у Чехії. За словами заступника міністра праці і соціальної політики Томаша Петрічека, їх в країні близько 55 тисяч осіб.

В сусідній Угорщині, де зарплати цього року зросли на 15%, 73% компаній кажуть, що не можуть знайти потрібну кількість робітників.

"Надто обережні рішення уряду щодо ринку праці поставили нас перед невигідною конкуренцією з Польщею чи Чехією", - каже голова Будівельної федерації Угорщини Ласло Койї, додаючи, що йому потрібні 2 тисячі українських будівельників якомога швидше.

В однорідних суспільствах Центарльної Європи термін "різноманітність" означає "українець". Регіональні лідери не приховують прихильніть до імміграції іноземців, які належать до тієї ж лінгвістичної, релігійної і расової групи, що і їхні ж народи. Польські чиновники виправдовують свою відмову приймати біженців з Сирії тим, що приймають у себе людей зі Сходу України, де Росія розв'язала війну.

У Варшаві підрахували, що Польщі будуть потрібні близько 5 мільйонів українських робітників у наступні 20 років для того, щоб зберегти економічне зростання.

"Польський ринок праці зміцнився, а рівень безробіття впав до рекордно низького рівня. Але тиск на заробітну плату обмежується завдяки наявності достатньої кількості дешевої робочої сили з України", - зауважив експерт Blue Bay Asset Management Тімоті Еш.

"Минулого року 1,3 мільйона українців поїхали в Польщу, а ми б хотіли, щоб вони лишилися вдома", - сказав Білак.

"Однак українські працівники ціняться. Вони коштують менше, а навички їхні кращі, ніж у вихідців з інших країн", - додав він.

Балтійські країни теж почали полювати на українських робітників, дозволяючи їм не вчити місцеві мови, а розмовляти російською.

"З іншого боку, зростання української трудової міграції в Європу заохочується президентом Петром Порошенком. Оскільки Україна не може забезпечити високооплачувані робочі місця до чергових виборів, які пройдуть в 2019 році, трудова міграція стала короткочасним політичним рішенням", - йдется в статті.

Автор нагадує про безвізовий режим між Україною і ЄС, а також про збільшення кількості залізничних і авіасполучень між українськими містами і містами сусідніх країн, таких як Польща, Словаччина, Угорщина і Румунія.

"За ідеальним сценарієм, Україна зрештою розвинеться і перетвориться з резерву робочої сили для Центральної Європи в здорову економіку, яка отримає вигоду від "бумерангу робочої сили". Цей фактор зараз йде на користь Польщі і іншим центральноєвропейським країнам. Коли мігранти повертаються з таких країн, як Велика Британія, вони приносять з собою навички, нову впевненість у собі і гроші для початку нового бізнесу", - пише автор.

Раніше польське видання Newsweek.pl писало, що в Польщі зареєстрували рекордну кількістьзаробітчан з України. Польські компанії у 2016 році прийняли на роботу 1,3 мільйона працівників, які приїхали з України, Білорусі та Молдови.

Видання Gazeta Wyborcza писало, що Польщі доведеться поборотися за українських заробітчан. Видання зазначає, що скоро Польща може втратити українських працівників. Адже представники країн ЄС у листопаді підтримали скасування віз для України. Це означає, що більше людей зможе безперешкодно подорожувати по Європі. Це не означає безперешкодний доступ до європейського ринку праці. Однак, ті, хто зараз працює в Польщі, можуть вирішити перебратися до більш багатих країн Західної Європи. Українські портали праці рясніють пропозиціями з Німеччини, Австрії та Чехії.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі