Вищий антикорупційний суд в Україні має запрацювати до кінця червня 2019 року - Україна - dt.ua

Україна повинна запустити ВАКС до кінця червня 2019 року - меморандум з МВФ

20 грудня, 2018, 13:31 Роздрукувати

Також Україна зобов'язалася до кінця липня провести аудит НАБУ і змінити форму електронних декларацій.

Україна зобов'язалася забезпечити прозорість відбору суддів у ВАКС © STATUS QUO

Україна зобов'язалася запустити роботу Вищого антикорупційного суду до кінця червня 2019 року, а також забезпечити прозорий відбір кандидатів на посади суддів. Також до липня наступного року Україна повинна провести аудит Національного антикорупційного бюро, йдеться в меморандумі про співпрацю з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

"Ми очікуємо, що ВАКС розпочне свою діяльність до кінця червня 2019 року, і ми забезпечимо відповідні ресурси для його роботи, включаючи кадрове та інформаційне забезпечення, безпеки будівель і персоналу, а також те, що всі корупційні виробництва, що підпадають під юрисдикцію ВАКС, будуть передані з інших судів, у відповідності з законом", - йдеться в меморандумі.

У документі також йдеться про те, що Україна забезпечить прозорий процес добору суддів у Вищий антикорупційний суд. При цьому до кінця квітня наступного року після номінації кандидатів Вищою радою правосуддя, мінімум 35 суддів призначать у ВАКС.

Також у меморандумі зазначено, що зовнішній аудит НАБУ проведе група експертів з міжнародним досвідом, а технічне завдання для аудиту розроблять спільно з фахівцями МВФ, які будуть консультувати українську сторону. Україна взяла на себе зобов'язання забезпечити аудиторів Нацагентства достатніми ресурсами для завершення аудиту.

"Згідно з цими рамками, звіт про аудит буде остаточно завершено до кінця липня 2019 і доданий до наступного звіту НАБУ (структурний маяк)", - йдеться в меморандумі.

Разом з тим до кінця червня наступного року Верхоная Рада повинна прийняти законодавчі акти щодо посилення повноважень НАБУ, включаючи дозвіл на негласні дії, зняття інформації з каналів зв'язку, доступ до комп'ютерних систем і т. д.

Згідно з меморандумом, Національне агентство з питань запобігання корупції до кінця грудня 2018 року беспечит НАБУ прямим та безпечним електронним доступом декларації всіх осіб, які підпадають під підслідність Нацагентства.

Читайте також: Гройсман запевнив Меркель, що до початку роботи ВАКС вся інфраструктура буде готова

Крім того, НАЗК має змінити форму електронної декларації для полегшення ідентифікації за допомогою критеріїв забезпечення онлайн-пошуку і публікації року та місяця народження політично значущих осіб.

Також в меморандумі з МВФ зазначено, що Мін'юст повинен підготувати дослідження з юридичних і практичних кроків, які необхідні для передачі НАБУ відповідальності за перевірку е-декларацій майна осіб, які перебувають у підслідності Нацбюро.

Нагадаємо, 7 червня Верховна Рада прийняла закон "Про Вищий антикорупційний суд". Президентський законопроект у другому читанні та в цілому підтримали 315 народних депутатів.

За місяць у закон про ВАКС внесли поправку про розгляд апеляцій у справах про корупційні злочини. Згідно з новою нормою, усі справи, що у підслідності НАБУ, після початку роботи антикорупційного суду передаються до ВАКС. Справи першої інстанції передаються у першу інстанцію, а апеляційні скарги – в апеляційну палату.

Детальніше про проблеми зі створенням Антикорупційного суду читайте в матеріалі Анастасії Красносільської "Диявол у деталях" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №28, 20 липня-26 липня Архів номерів | Зміст номеру < >