Україна посилює контроль над своїми кордонами — експерт - Україна - dt.ua

Україна посилює контроль над своїми кордонами — експерт

14 січня, 10:11 Роздрукувати

За даними Прикордонної служби, за перші шість місяців 2018 р. біометричний контроль на українському кордоні пройшли 350 тис. іноземців, у тому числі 240 тис. росіян.

Опинившись в 2014 р. перед новими і дуже серйозними викликами, пов'язаними з агресією Росії, Україна посилює контроль над своїми кордонами, балансуючи між безпекою та відкритістю. Незважаючи на встановлений рішенням РНБО в березні місячний термін, лише 13 грудня 2018 р. був зареєстрований урядовий законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення контролю за в'їздом в Україну іноземців та осіб без громадянства", який передбачає декілька істотних змін в трьох законах.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Павло Кравчук, громадська організація "Європа без бар'єрів". По-перше, за його словами, це віднесення до підстав для перетину кордону "попереднього повідомлення про намір відвідати України" для громадян "країн міграційного ризику". По-друге, запровадження норми про надання біометричних даних під час оформлення віз. По-третє, встановлення Кабміном "в інтересах національної безпеки" "особливих вимог до рівня захисту паспортних документів іноземців та осіб без громадянства, які в'їжджають в Україну".

"Остання норма про "особливі вимоги", хоча й має вкрай нечітке формулювання, вочевидь стосується запровадження в'їзду іноземців за паспортами з безконтактним електронним носієм. У разі ухвалення законопроекту цю норму буде імплементовано, і, можливо, вже у 2019 р. громадяни Росії зможуть в'їжджати в Україну тільки за біометричними паспортами, — зазначає експерт. — Система фіксації біометричних даних на кордоні успішно функціонує з 1 січня 2018 р. За даними Прикордонної служби, за перші 6 місяців 2018 р. біометричний контроль на українському кордоні пройшли 350 тис. іноземців, у тому числі 240 тис. росіян".

Автор вказує, що контроль відбувається таким чином: у іноземців відбираються відбитки 5 пальців на стаціонарних пунктах пропуску і вказівного пальця — під час мобільного контролю (у поїздах, на борту кораблів або літаків). Надалі іноземців, які вже пройшли процедуру, ідентифікують шляхом сканування від одного до 4-х пальців однієї з рук.

Детальніше про посилення українських кордонів читайте у статті Павла Кравчука "Балансуючи між безпекою та відкритістю" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №2, 19 січня-25 січня Архів номерів | Зміст номеру < >