Україна втратила позиції в рейтингу конкурентоспроможності Світового економічного форуму - Україна - dt.ua

Україна погіршила свої позиції у рейтингу конкурентоспроможності

9 жовтня, 11:03 Роздрукувати

Лідером у цьому списку в 2019 році став Сінгапур, друге місце посіли США, третє - Гонконг. У п'ятірку також увійшли Нідерланди і Швейцарія.

© Василь Артюшенко, DT.UA

Україна втратила дві позиції і посіла 85-е місце в рейтингу за індексом глобальної конкурентоспроможності, який щорічно складає Всесвітній економічний форум. У минулому році країна була на 83-му місці, повідомляє прес-служба організації.

Загалом якість конкурентоспроможності України за 100-бальною школі, оцінена в 57 балів. У глобальному рейтингу країна поділяє своє місце між Шрі-Ланкою і Молдовою.

Згідно зі звітом рейтингу, за рік Україна впала в субиндексах надійності фінансової системи (136 місце) і в якості охорони здоров'я (101 місце).

При цьому, покращення позицій спостерігається в субиндексах якості державних інститутів (104 місце), інфраструктури (57 місце), макроекономічної стабільності (133 місце), регулювання ринку праці (59 мичсце) і професійних навичок (44 місце).

Все рейтинг охоплює 140 країн світу. Лідером у цьому списку в 2019 році став Сінгапур, друге місце посіли США, третє - Гонконг. У п'ятірку також увійшли Нідерланди і Швейцарія.

Замикають список Демократична Республіка Конго, Йемен і Чад.

Варто відзначити, що Індекс глобальної конкурентоспроможності створюється з 1979 року. Він розраховується за таким 12 показниками: макроекономічна стабільність, споживчий ринок, ринок праці, фінансова система, розмір внутрішнього ринку, якість інститутів, стан інфраструктури, рівень проникнення ІТ і сучасних комунікацій, здоров'я населення, освіту і навички, динаміка бізнес-розвитку, здатність до інновацій.

Раніше, рейтингове агентство S&P Global Ratings підвищило довгострокові суверенні рейтинги України в іноземній і національній валюті з "B-" до "B", а рейтинги за національною шкалою з "uaBBB" до "uaA", підтвердивши короткострокові рейтинги на рівні "B". Таке рішення пов'язують з покращилося макроекономічним управлінням, накопиченням валютних резервів, прискоренням зростання і скороченням бюджетного дефіциту. Зазначається, що прогноз по рейтингах "стабільний".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >