Україна отримала пільгові тарифи на вантажоперевезення з Китаю в обхід Росії

Поділитися
Україна отримала пільгові тарифи на вантажоперевезення з Китаю в обхід Росії Україна, Азербайджан, Казахстан і Грузія встановили пільгові тарифи на вантажоперевезення по Транскаспійському міжнародного транспортного маршруту © transport-journal.com
Україна є частиною Транскаспійського транспортного маршруту, який пролягає з Китаю в Європу.

У четвер, 14 січня, Україна, Азербайджан, Казахстан і Грузія підписали протокол про встановлення конкурентоспроможних пільгових тарифів на вантажоперевезення по Транскаспійському міжнародному транспортному маршруту.

Протокол підписали глави ЗАТ "Азербайджанські залізниці" Джавід Гурбанов, Казахстанської залізниці Аскар Мамін, Грузинської залізниці Мамука Бахтадзе і виконуючий обов'язки голови правління АТ "Українська залізниця" Олександр Завгородній.

Даний документ передбачає встановлення конкурентоспроможних пільгових тарифів на вантажоперевезення по Транскаспійському маршруту, проведення комплексних заходів щодо спрощення руху поїздів за маршрутом, збільшення вантажообігу.

Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут пролягає через Китай, Казахстан, Азербайджан, Грузію і Туреччину і далі в Європу. Перший тестовий контейнерний поїзд, прямує за маршрутом Шихецзи (Китай) – Достик – Актау – Алят, прибув в міжнародний морський торговельний порт Баку третього серпня.

Росія з 2016 року вирішила скасувати режим ЗВТ щодо України і відмовитися від імпорту українських продуктів. Так, з 1 січня РФ почала стягувати мита з імпорту українських товарів. Також РФ повністю заборонила транзит через свою територію українських товарів у треті країни.

При цьому, незважаючи на те, що указ президента РФ передбачає лише обмеження транзиту українських товарів, за інформацією Оперативного штабу реагування, не були пропущені близько 150 залізничних вагонів з вантажами і значну кількість вантажних автомобілів.

Україна у відповідь з 10 січня ввела дзеркальні торгові санкції проти РФ (застосувала імпортні мита і ембарго). Зокрема, обмежено ввезення продуктів харчування (молочна продукція, чай, кава, пиво, горілчані вироби, визначена промислова продукція та засоби гігієни (гелі для душу, мило), а також залізничне обладнання (локомотиви, поїзди, вагони та стрілочні переводи). Тобто те, що РФ вже давно обмежила імпорт з України.

Україна має намір звернутися до СОТ з приводу обмежень з боку РФ стосовно українських товарів. За словами заступника голови МЕРТ, ці обмеження українська сторона розцінює як агресію РФ у торговельній сфері і вважає, що це є порушенням принципів міжнародного права, а також угод СОТ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі