Україна обміняла в ОРДЛО 15 звичайних кримінальників – "Слідство.Інфо"

Поділитися
Україна обміняла в ОРДЛО 15 звичайних кримінальників – "Слідство.Інфо" Серед обміняних - фахівець з виявлення вибухівки
Не всі видані бойовикам мають бодай якесь відношення до війни в Донбасі чи подій Революції Гідності.

Наприкінці грудня Україна та підконтрольні Росії терористичні угруповання "Л-ДНР" провели обмін утримуваними особами. З окупованої території повернулися 76 людей, зокрема 12 українських військових і 64 цивільних заручники. Натомість бойовики отримали 124 людини.

При цьому не всі видані бойовикам мають бодай якесь відношення до війни в Донбасі чи подій Революції Гідності. Як з'ясували журналісти "Слідства.Інфо", в обмінному списку знайшлося місце і для звичайних кримінальників.

"У списку обміняних ми виявили щонайменше 15 таких осіб. У деяких випадках зв'язок цих людей з тероризмом чи сепаратизмом не простежується взагалі. А той факт, що вони опинилися в цьому переліку, дивує навіть їхніх адвокатів", - йдеться у другій частині розслідування "Таємний список на обмін".

1. Сергій Шилін (засуджений до довічного ув'язнення; згодом вирок скасовано, справу направлено на новий розгляд) – мешканець Маріуполя у 2015 році зарубав сокирою дільничного інспектора, пограбував його та викрав автівку вбитого.

За версією слідства, правоохоронець прийшов до чоловіка розпитати про обставини сварок із колишньою дружиною, в якої той регулярно вимагав гроші та погрожував побиттям. За версією самого Шиліна, міліціонер нібито намагався вступити з ним у статеві стосунки.

Обвинувачений визнав провину у суді. Також Шилін визнав, що працював "охоронцем штабу ДНР".

2. Максим Мисяк (звільнений для обміну без вироку суду) – уродженець Харківщини обвинувачується у трьох умисних вбивствах: бізнесмена Ярослава Бисаги (2013 рік), підприємця Євгена Слоневського і його знайомого Олега Литвинова (2014 рік).

Також Мисяку інкримінують замах на вбивство ексдепутата Ігоря Котвіцького, який є близьким до голови МВС Арсена Авакова.

3. Денис Шатунов (засуджений до 10 років ув'язнення) – замовник вбивства одеського євромайданівця Сергія Ходіяка. Роль кілера зіграв правоохоронець, який отримав від замовника фото жертви і згоду на $ 2000 авансу.

На суді Шатунов визнав, що замовляв убивство з помсти, бо Ходіяк нібито стріляв по антимайданівцях і застрелив його товариша.

4. Всеволод Подольський – обвинувачений у замаху на життя правоохоронців і тяжких тілесних ушкодженнях. Озброєного Подольского затримали у київському метро, під час спроби роззброєння він відкрив вогонь.

5. Віктор Нємченко (засуджений до 13 років ув'язнення) – досвідчений кримінальник, майже 20 років відсидів у в'язницях в Донбасі за різні злочини.

У січні 2017 року Нємченко зі спільниками напав на харківську родину. Розбійники побили та скрутили чоловіка та жінку, а побиту дитину скинули до льоху. З будинку вкрали близько 180 тисяч гривень, ювелірні прикраси та іконостас. За кілька місяців зловмисників заарештували.

Жодної згадки про зв'язок Нємченка з тероризмом чи сепаратизмом у відкритих джерелах немає.

6. Михайло Тітов (засуджений до 12 років ув'язнення; згодом вирок скасовано, справу направлено на новий розгляд) - на початку 2015 року разом з двома спільниками пограбував і вбив літнього мешканця Волновахи на Донеччині. Перед смертю трійця жорстоко катувала пенсіонера.

Під час обшуків у будинку Тітова знайшли гранату та 30 патронів, господар пояснив, що "служив" у терористичному угрупованні "ДНР" і привіз зброю з Донбасу. На суді Тітов провину не визнав і заявив, що гранату і патрони йому підкинули.

7. Олександр Хаверь (звільнений для обміну без вироку суду) – обвинувачений у розбої, справа слухалася одним із судів Маріуполя. У 2018 році намагався покінчити життя самогубством через відправку на експертизу до Дніпропетровської психлікарні.

8. Микола Тоцин (засуджений до 12 років ув'язнення) – у січні 2015 року застрелив власницю винайманого будинку, оскільки мав заборгованість за оренду. На суді він визнав провину.

9. Володимир Конончук – досвідчений кримінальник, має сім судимостей, останню – за вбивство у жовтні 2015 року племінниці, в якої переховувався від правоохоронців. Деякий час працював електриком у "комендатурі ЛНР" в окупованому Первомайську Луганської області, згодом його перевели на "блокпост", з якого Конончук втік і поїхав до племінниці. Своєї провини не визнав.

10. Андрій Дрозд (засуджений до 15 років ув'язнення) – наприкінці 2016 року посперечався з чоловіками біля ятки з пивом на привокзальній площі Харкова, у якості "аргументу" використав ніж і вбив одного з них. Як виявилося, це був учасник АТО, що приїхав додому у відпустку.

За даними слідства, у 2016 році засуджений три місяці був у лавах ЗСУ, але його звільнили через пияцтво.

На сепаратистських сайтах і форумах чоловік на ім'я Андрій Дрозд вказаний як один з перших членів бандформувань у 2014 році, а у списках бойовиків на обмін – як "утримуваний Києвом військовополонений". У людини зі списку бойовиків та у засудженого за вбивство учасника АТО збігаються місця реєстрації і відбування покарання.

11. Геннадій Ольшанський (звільнений для обміну без вироку суду) –у лютому 2017 року під час п'яної бійки зарізав сусіда. На суді Ольшанський стверджував, що захищався від нападників.

12. Сергій Комраз (засуджений до дев'яти років ув'язнення) – харківський бізнесмен, власник компанії, яка спеціалізується на обробці даних. У 2015 році балотувався в Харківську міськраду від партії "Соціалісти". Улітку 2019 року отримав строк за спробу ввезти в України з Росії наркотичні речовини.

Людина з таким прізвищем та ім'ям є співвласником патенту "Дослідження або аналіз матеріалів з використанням надвисоких частот", яке дозволяє виявляти диверсійно-терористичні засоби і вибухові речовини. Згадки про участь засудженого в терористичній діяльності у відкритих джерелах немає.

13. Едуард Жовтий (засуджений до семи років ув'язнення) – досвідчений кримінальник, має п'ять судимостей, останню – за торгівлю наркотиками та незаконне поводження зі зброєю (зберігав вдома запал від гранати).

14. Андрій Присяжний (засуджений до п'яти років за ґратами) – уродженець Донецька неодноразово мав проблеми із законом, систематично крав телефонні кабелі "Укртелекому" з каналізаційних люків Кривого Рогу, а гроші та ювелірні прикраси – з квартир мешканців міста.

У вересні 2017 року попався під час спроби вирвати у школяра планшет Lenovo. Під час затримання правоохоронці знайшли у його кишені бойову гранату Ф-1, яку чоловік знайшов на вулиці й навіщось носив із собою.

15. Артур Морозов (засуджений до чотирьох років за ґратами) уродженець Луганщини має більше семи судимостей, професійний крадій. Востаннє попався на крадіжці іграшок із магазину на суму 174 гривні.

Співзасновниця організації "Медійна ініціатива за права людини" Ольга Решетилова наголошує на тому, що Україна вже не вперше віддає на обмін кримінальних злочинців, які не мають стосунку до війни.

"Ми будемо добиватися того, щоб людей без вироків оголосити в розшук. Ми з колегами ініціюємо створення робочої групи із внесення змін до законодавства для того, щоб зробити можливим їхнє заочне засудження. А поки ми будемо добиватися того, щоб вони були оголошені в розшук", - наголосила правозахисниця.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі