Україна не отримувала запит на радіолокаційні знімки MH17 від Нідерландів - Шульмейстер

Поділитися
Україна не отримувала запит на радіолокаційні знімки MH17 від Нідерландів - Шульмейстер Україна і Нідерланди намагаються узгодити етапи розслідування катастрофи MH17 © independent.co.uk
У Мінінфраструктури заявили, що свідчення первинних радіолокаційних даних знаходяться у віданні Міністерства оборони.

Україна з моменту катастрофи рейсу MH17 "Малазійських авіаліній", який був збитий над Донбасом, так і не отримала від Ради безпеки Нідерландів запит про надання первинних радіолокаційних даних польоту.

Про це заявив колишній перший заступник Міністра інфраструктури України Володимир Шульмейстер у коментарі голландському виданню AD.nl.

"Якщо б ми отримали такий запит, ми, звичайно, надали б дані", - сказав Шульмейстер.

Дані радара протягом кількох місяців були предметом обговорення після того, як слідча група у підсумковому звіті про MH17 заявила, що не отримала цю інформацію від України.

Українська РЛС нібито була закрита на технічне обслуговування, у всякому разі, так говорить дослідна група.

Шульмейстер дуже здивований цим поясненням. "Я був вражений, коли я прочитав остаточну доповідь слідчої групи. Я на 100% впевнений, що у нас не було такого запиту. Я був у комітеті, який займався всіма питаннями, що стосуються MH17 від імені уряду. В цьому комітеті я сидів поруч з заступником прем'єр-міністра, керівником Украероруху та української науково-дослідної групи. У нас були всі запити про надання інформації. Там ніколи не було запиту про необроблені радіолокаційні дані", - сказав він.

Шульмейстер зазначив, що не знає, чи існували такі дані і чи є вони досі, але, за його словами, голландці завжди можуть відправити ще один запит: "Якщо дані існують, то Нідерланди, звичайно, можуть їх отримати".

Колишній чиновник зазначив, що не знає, як вийшло таке непорозуміння з голландською стороною. "Це може бути тільки прохання до армії, це дані військових. Наша комісія і близько їх не встановлювала", - додав він.

Інформація голландського Ради безпеки дійсно вказує на те, що інформація повинна була надійти від військових: "У кінці березня 2015 року команда попрямувала в Україну з метою отримати свідчення первинних радіолокаційних даних та документів від військових керівників", - говорилося в доповіді голландців по MH17.

Первинний радіолокатор, на відміну від вторинного, може виявити літак або невідомі літаючі об'єкти, навіть якщо вони не обладнані радіолокаційним маяком. Це означає, що на необроблених зображеннях могли бути ознаки, що вказують на запуск ракет.

Під час слухання в парламенті Нідерландів експерт з радарів заявив, що було "дуже незвичайним" і "дивним", що всі чотири радіолокаційні станції в Україні одночасно проходили технічне обслуговування.

О 15:30 четверга, 17 липня 2014 року, в Донецькій області поруч з селищем Шахтарськ в зоні бойових дій був збитий Боїнг-777 "Малайзійських авіаліній", що слідував рейсом MH17 "Амстерлам-Куала-Лумпур". Всі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.

13 жовтня відбулася презентація доповіді Ради безпеки Нідерландів, згідно з яким літак рейсу MH17 був збитий ракетою комплексу "Бук" російського виробництва. У той же час, в доповіді не названі відповідальні за запуск цієї ракети.

Однак після оприлюднення доповіді голова Радбезу Нідерландів заявив, що "Боїнг" збили з території, підконтрольній бойовикам. "Межі території були досить нестійкими, але це була область, контрольована проросійськими бойовиками", - сказав він.

Також Радбез Нідерландів дійшов висновку, що в України було достатньо підстав для закриття повітряного простору над територією конфлікту в східній частині країни в якості запобіжного заходу.

У той же час українська сторона зазначає, що на момент аварії MH17 Україною були дотримані всі рекомендації з безпеки польотів, оскільки управління повітряним простором узгоджується з європейською системою і відбувається відповідно до вимог ICAO.

Родичі загиблих вимагають від прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте запустити міжнародну кампанію з отримання радіолокаційних знімків, які можуть допомогти визначити, звідки була випущена ракета збила літак.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі