Україна не блокуватиме ексгумацію польських поховань — Дробович

Поділитися
Україна не блокуватиме ексгумацію польських поховань — Дробович В Інституті нацпам'яті поділилися планами щодо створення спільного з поляками підручника з історії © Anton Drobovych/Facebook
В Інституті нацпам'яті хочуть припинити акти вандалізму, які сіють ворожнечу між народами.

Україна більше не буде перешкоджати ексгумації польських поховань. Про це повідомив голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович.

"Щодо блокування ексгумації поховань, я вважаю, що таке більше не повториться, тому що це питання гуманізму і загальнолюдської поваги. Ми не будемо зі свого боку перешкоджати і, думаю, що Польща також не перешкоджатиме таким процесам. Якщо такі факти будуть відбуватися, то тут треба залучати міжнародних посередників, але думаю, що таких фактів більше не буде", - сказав він в інтерв'ю телеканалу "Прямий", опублікованому в понеділок.

При цьому глава Українського інституту національної пам'яті підкреслив, що вандалізм з будь-якої сторони неприпустимий.

"Акти вандалізму - це зазвичай провокації. І всім добре відомо, де сидять кінцеві бенефіціари цих провокацій. Тому ми хочемо в співпраці з правоохоронцями показувати цих людей, щоб було зрозуміло, що це не хуліганство, а навмисні спроби поширити ворожнечу між народами", - пояснив Дробович.

Також він заявив про готовність Києва "піти на співпрацю у всьому, що лежить в площині історичних фактів, а не історичних оцінок".

"Я б хотів, щоб нарешті був випущений спільний українсько-польський підручник. Я думаю, ми його створимо, так чи інакше, з участю Інституту нацпам'яті Польщі, або без нього", - додав він.

Читайте також: Поляки хочуть поступок від України в питанні політики історичної пам'яті

Як повідомлялося, спеціалісти Інституту національної пам'яті Польщі почали пошукові роботи на давньому цвинтарі на Збоїщах. На стародавньому некрополі знаходяться окремі пам'ятки, в тому числі також хрест з таблицею, присвяченій "солдатам Польського війська, які загинули за захист батьківщини у вересні 1939 року.

У липні польський президент Анджей Дуда попросив у Зеленського дозволу провести ексгумацію тіл поляків на Волині.

Президент Зеленський під час зустрічі з Дудою в Брюсселі повідомив, що налаштований на примирення і недопущення домінування тематики складних періодів історії українсько-польських відносин.

Детальніше про історичне питання Польщі та України читайте в статті Володимира Кравченка "Зустріч на Віслі" в тижневику "Зерклао тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі