Нова медреформа — Україна має втричі більшу ніж в країнах ЄС кількість ліжко-місць - Україна - dt.ua

Кількість ліжко-місць в Україні втричі більша ніж в країнах ЄС

22 січня, 08:05 Роздрукувати

У результаті аналізу показників госпіталізації виявилося, що в понад третині випадків госпіталізації до лікарень були необґрунтованими.

© Василь Артюшенко, DT.UA

Україна має втричі більшу ніж в країнах Європейського Союзу кількість ліжко-місць, що припадає на пацієнта, повідомила колишня виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, зсилаючись на дані Всесвітньої організації охорони здоров'я.

"Людину лікує лікар, який має належне обладнання, знання та навички, а не ліжко у лікарні. Але через низку причин, зокрема, для створення "правильної" звітності, пацієнтів необґрунтовано довго та без раціональних показань залишають у лікарнях. Таким чином просто заповнюють ліжка, а не роблять це з метою надати найбільш ефективну та якісну медичну допомогу", - написала вона у Facebook.

Кількість ліжко-місць
World Health Organization

Зазначається, що в результаті аналізу показників госпіталізації у відділеннях загальної медицини, неврології, хірургії та кардіологічному відділенні виявилося, що в понад третині випадків — 38,1%, в центральній області, 38,7% у західному регіоні та 37,6% загалом госпіталізацій до лікарень були необґрунтованими.

"Кожного сьомого пацієнта/-ку, які лікувалися у відділенні медичного закладу, що надає спеціалізовану медичну допомогу, можна було б лікувати без утримання у лікарні", - зазначила Супрун.

За її словами, більш ніж половина загальної кількості ліжко-днів (57,4%), проведених пацієнтами в лікарнях, були визнані необґрунтованими або безпідставно збільшеними за кількістю.

Експерти пояснюють таку тенденцію відсутністю інших способів доглядати за пацієнтами після закінчення лікування, а також перебільшенням тяжкості стану пацієнтів. Останнє може бути викликане саме через заповнення звітності, що ліжка активно використовуються.

"Таке "лікування" неефективне для пацієнтів та нераціональне для самої системи. Наступний етап трансформації системи охорони здоров'я, що стартує з квітня 2020 року, має змінити такий підхід", - написала колишня посадовиця.

Читайте також: Згадки про Супрун викреслили не лише з сайту, а й з документів МОЗ — Литовченко

Раніше повідомлялося, що передбачене медичною реформою запровадження в Україні державного гарантованого пакету медичних послуг (ДГП) буде ускладнюватися відсутністю в країні необхідної для цього діагностичної та процедурно-маніпуляційної бази.

Детальніше про введення в Україні гарантованого державою пакету медичних послуг та проблеми медичної реформи читайте в статті Ольги Скрипник "Гарантований пакет медичних послуг, або Як покласти пацієнта на прокрустове ліжко-місце" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1282, 15 лютого-21 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >