Україна і Польща відкриють п'ять нових пунктів пропуску на кордоні – Дещиця

Поділитися
Україна і Польща відкриють п'ять нових пунктів пропуску на кордоні – Дещиця Дещиця вказав на необхідність модернізації та збільшення пунктів пропуску на кордоні з Польщею © hyser.com.ua
За словами посла, пріоритетним завданням є модернізація існуючих пунктів пропуску.

На україно-польському кордоні відкриють п'ять нових пунктів пропуску, повідомив посол України у Варшаві Андрій Дещиця в інтерв'ю інформагентству "Укрінформ", опублікованому в п'ятницю, 28 грудня.

За словами дипломата, перспектива відкриття в найближчі два роки пункту пропуску "Нижанковичі-Мальховичі" неподалік від Перемишля є реальною.

"Для цього є вже рішення змішаної комісії з питань транскордонного та регіонального розвитку, є кошти в місцевих бюджетах, зокрема в Підкарпатському воєводстві, для підготовки проектно-кошторисної документації", - розповів посол.

Дещиця також повідомив про плани відкриття ще чотирьох пунктів пропуску - одного у Волинській області, двох - у Львівській, а також ще одного - в Закарпатській області, на кордоні України, Польщі та Словаччини.

При цьому він підкреслив, що на сьогоднішній день пріоритетним завданням є модернізація навних пунктів пропуску. Одним із способів підвищення ефективності їх роботи посол назвав запровадження спільного контролю, що сьогодні діє в чотирьох з восьми автомобільних пунктів пропуску на кордоні України і Польщі.

Дещиця звернув увагу на той факт, що за десять років кількість автомобільних пунктів пропуску залишилося незмінним, а кількість людей, що перетинають кордон, збільшилася в кілька разів.

"Різного роду спроби прискорення перевірки на кордоні за рахунок створення окремих смуг для малого прикордонного руху або автомобілів громадян ЄС не вирішує загальної проблеми. Тому, основним завданням є збільшення кількості пунктів пропуску на кордоні та поширення на всі пункти спільного контролю", - підсумував посол.

Експерти відзначають, що більшість пунктів пропуску на кордоні з країнами ЄС не розраховані навіть на актуальний потік транспорту, а кількість мандрівників у подальшому зростатиме через введення безвізового режиму з ЄС та збільшення потоків трудової міграції з України.

Про необхідність модернізації та будівництва нових пунктів пропуску читайте у статті Ірини Сушко, Катерини Кульчицької і Павла Кравчука "Людський вимір: як працює західний кордон України" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі