Україна хоче, щоб Міжнародний кримінальний суд розслідував війну в Донбасі – Rzeczpospolita

Поділитися
Україна хоче, щоб Міжнародний кримінальний суд розслідував війну в Донбасі – Rzeczpospolita Клімкін розповів про залучення Міжнародного кримінального суду до розслідування війни в Україні. Ілюстрація
За словами Клімкіна, суд повинен розслідувати усі випадки військових злочинів.

Україна хоче, щоб Міжнародний кримінальний суд розслідував військові злочини, які були вчинені під час анексії Криму і війни в Донбасі. Про це розповів міністр закордонних справ України Павло Клімкін, - повідомляє польське видання Rzeczpospolita.

Україна не член Міжнародного кримінального суду. Однак, в квітні 2014 року уряд в Києві відправив запит організації на проведення слідства щодо подій в Україні на Майдані і загибелі понад 100 людей.

"Ми залишаємося оптимістами і сподіваємося на значно більшу участь Міжнародного кримінального суду", - сказав Клімкін перед зустріччю з головою міжнародної організації.

За словами українського міністра, МКС міг би провести розслідування всіх випадків, які підпадають під його юрисдикцію і можна класифікувати, як злочини проти людства. Для прикладу він навів атаку на Маріуполь, в результаті якої загинули понад 30 людей.

"Після обстрілу загинули понад 30 людей і ще 100 були тяжко поранені. Якщо йдеться про те, що хтось свідомо, я підкреслюю, свідомо обстріляв місто і вбив мирних мешканців, то це вже не військова операція, і ми повинні звернутися до МКС", - сказав Клімкін.

Він також додав, що Україна вивчає можливість подачі позову проти Росії в іншу міжнародну інстанцію – Гаазький суд, який є головним судовим органом ООН. Сьогодні Клімкін також засумнівався в здатності НАТО протистояти гібридній війні. При цьому Він зазначив, що питання вступу України в НАТО "значною мірою залежить не тільки від України, а й від НАТО. На сьогодні в НАТО немає консенсусу з багатьох питань розвитку самого альянсу. НАТО – достатньо складно структурована організація, в якій є, наприклад, Канада і є Туреччина. Тобто багато залежатиме від розвитку самого НАТО найближчим часом".

За даними останнього опитування КМІС, 43,3% українців підтримали б вступ до НАТО на референдумі. Проголосували б проти вступу 33,4%. Не брали б участі в голосуванні 9,6%, вагалися або відмовилися відповісти 13,7%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі