Угорські представники погодилися на переговори щодо закону про мову освіти

Поділитися
Угорські представники погодилися на переговори щодо закону про мову освіти Клімкін зазначив, що угорська меншина тривалий час відмовлялася від консультацій © Генпрокуратура України
Переговори і серія консультацій з представниками угорської сторони і національної меншини в Україні заплановані на червень, повідомив Клімкін.

Міністерство освіти України вирішило 5 червня провести серію консультацій з представниками угорської громади, щоб виробити рішення щодо мовних статей закону про освіту, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін за підсумками зустрічі з керівником угорського МЗС Петером Сійярто.

"Угорська сторона буде сприяти цим консультаціям, щоб вони пройшли успішно. Потім зустрінуться два глави МЗС і Міносвіти за участю угорської громади для того, щоб остаточно визначити те рішення, яке буде працювати для наших громадян угорського походження", - повідомив Він.

За його словами, українська сторона прагне не проводити політику дискримінації національних меншин, а навпаки, цю дискримінацію звести до нуля.

"Логіка рішень полягає у тому, щоб прибрати цю дискримінацію, щоб викладання мови було покращено, щоб вони (представники нацменшини, - ред.) розуміли, у якій країні вони живуть, але і щоб допомогти їм повністю зберегти самобутність", - заявив Клімкін

Зустріч на рівні міністрів запланована також на червень, зазначив глава українського зовнішньополітичного відомства; при цьому Клімкін зазначив, що угорська меншина тривалий час відмовлялася від консультацій.

Нагадаємо, 25 травня Угорщина, яка вже тривалий час блокує засідання комісії Україна-НАТО, направила до штаб-квартири НАТО документ, у якому пропонує переглянути політику співпраці з Україною. Документ під назвою "Меморандум: Ініціатива створення нової політики НАТО стосовно України" був схвалений на урочистому першому засіданні оновленого уряду Угорщини на чолі з Віктором Орбаном.

У лютому Угорщина зірвала засідання комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. У Будапешті свої дії називають тиском на Київ з метою перегляду мовних норм закону про освіту.

Як пише в статті для DT.UA оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко, україно-угорський конфлікт через "мовну статтю" закону про освіту стає вже не лише проблемою двосторонніх відносин Києва і Будапешта. Непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, стала дратувати членів НАТО. Проведення комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливе не лише для України, але й для країн Альянсу.

Детальніше про україно-угорський конфлікт та перспективи його врегулювання читайте у матеріалі Володимира Кравченка "За півкроку до червоної риски" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі