У ЗСУ розповіли, як борються із коронавірусом

Фото
Поділитися
Також Наєв розповів про зміни у командуванні.

У Збройних силах України розділили посади головнокомандувача ЗСУ і начальника Генштабу, а також створили нове Командування об'єднаних сил ЗСУ, повідомив генерал-лейтенант Сергій Наєв. Він також розповів про те, як у ЗСУ борються із коронавірусом, передає BBC News Україна.

Карантин на передовій

За словами Наєва, на блокпостах в Донбасі зараз розміщені підрозділи РХБ-захисту (радіаційний, хімічний, біологічний захист). Вони дезінфікують всю техніку, яка проїжджає через пости спецрозчинами з хлором.

"Насамперед обробляють місця найбільш імовірного контакту з руками: поручні, ручки, двері, вікна, люки, тощо", - зазначив Наєв.

На передовій, за його словами, спецрозчином обробляють бліндажі, а військовим видають індивідуальні засоби захисту та воду в пляшках. Також на фронт привозять одноразовий посуд, яким і мають користуватися військові.

Однак за словами одного із військовослужбовців, захисні маски на передовій носять не всі і не постійно. За його словами, маски порушують камуфляж та особливо помітні для снайперів.

Наєв також повідомив про те, що військові в Донбасі проходять лабораторні тести на коронавірус.

"Перевіряють, у першу чергу, тих, хто відповідно до своїх функціональних обов'язків, найбільше контактує як з військовослужбовцями, так і з цивільними. Робиться все, щоб хвороба не поширилася серед великої кількості військовослужбовців", - зазначив Наєв.

Окрім того, у щоденних зведеннях операції Об'єднаних сил, почали також повідомляти про випадки захворювання на COVID-19 серед військових. Згідно з такими повідомленнями, станом на 9 квітня, на передовій не зафіксовано жодного випадку.

Також Командування ООС робить запаси на випадок поширення епідемії коронавірусу в Донбасі. Зокрема, збирають дезінфектори, костюми біозахисту, рукавички, протичумні комплекти, респіратори і хірургічні маски, бахіли, фартухи, шапочки, інфрачервоні термометри, захисні окуляри, розпилювачі рідин, оприскувачі тощо.

Для евакуації інфікованих із Донбасу розробили маршрути евакуації. Мобільні госпіталі вже провели спеціальні навчання. Якщо ж на коронавірус захворіє багато військових, їх помістять у спеціальні місця для обсервації.

"Більшість необхідних контактів із цивільними службами переведено у дистанційний режим", - додав Наєв.

В цілому, військові намагаються як можна менше спілкуватися із цивільними, які можуть бути носіями коронавірусу. При цьому таких контактів найбільше може бути не в Донбасі, а в пунктах постійної дислокації бригад у різних регіонах України (ППД).

Наєв запевнив, що українська армія готова виконувати свої завдання навіть в умовах пандемії. У зв'язку із поширенням коронавірусу, військовим скасували відпустки. А тих, хто встиг піти у відпустку раніше, після повернення перевіряють медики. Якщо у когось виявляють симптоми захворювання, то військового відправляють додому на самоізоляцію. Також їм щодня дзвонять лікарі.

За даними BBC News Україна, деяким підрозділам продовжили строки ротації на лінії зіткнення в Донбасі. Адже там безпечніше, з точки зору розповсюдження коронавірусу.

Також за словами Наєва, в армії зараз відбувається менше нарад та шикувань. Однак військові й надалі продовжують їздити у переповнених вантажівках.

"Військові, що несуть службу в добовому наряді на КПП, проходять поглиблене медичне обстеження як до заступання в наряд, так і після нього", - додав генерал-лейтенант.

За словами Наєва, медики у військових частинах чергують цілодобово. Військових, у яких з'являються симптоми коронавірусу, ізолюють та вивозять до госпіталів на швидкій, яка чергує спеціально для цього. Також генерал-лейтенант розповів, що у казармах посилили санітарію. Зараз із на самоізоляції та обсервації перебувають 118 військових.

""COVID-19 не може підірвати нашу оперативну готовність. Попри пандемію, українські військовослужбовці здатні виконувати завдання за призначенням і готові відбивати агресію на суші, морі чи у повітрі", - заявив Наєв.

У режим карантину перейшли й українські миротворці за кордоном. Без службової потреби вони не залишають місця дислокації. А якщо й виїжджають з відповідну території, то лише на військових авто.

Зміни в армії

Наприкінці березня розділили посади головнокомандувача Збройних сил та начальника Генерального штабу.

Також в армії створили нові командування:

- Командування сил підтримки;

- Командування сил логістики;

- Командування медичних сил;

- Командування військ зв'язку та кібербезпеки;

- Командування об'єднаних сил ЗСУ.

При цьому нове командування зараз ніяк не стосується Об'єднаних сил.

"Командування об'єднаних сил ЗСУ - штатний орган військового управління стратегічного рівня і відповідає за проведення об'єднаних операцій на території України, а також миротворчих операцій за її межами", - пояснив Наєв.

Мова йде про єдине командування не лише армійськими підрозділами, а й, наприклад, підрозділами поліції чи Нацгвардії, якщо їх вирішать залучити до якоїсь операції.

"Відповідно до західної військової ідеології, всі оборонні чи наступальні (і навіть миротворчі) операції є об'єднаними. І в їхньому виконанні беруть участь сили та засоби як зі складу збройних сил, так і з інших сил оборони чи безпеки", - розповідає Наєв.

За словами ініціаторів реформи, це досвід західних країн, таких як Німеччина Польща, Литва, чи стратегічного командування Північноатлантичного альянсу. Зараз нове командування ОС потрібно доукомплектуватися і пройти злагодження.

"На кінцевому етапі підготовки ми маємо взяти участь у навчаннях та скласти своєрідний іспит на спроможність управляти угрупованнями, відповідно до замислу застосування Збройних Сил. Тоді вважатиметься, що ми готові до виконання своїх функцій як орган управління", - додав Наєв.

Після цього у Генштабі визначатимуть, які сили підпорядковуватимуться командуванню, а також ставитиме задачі для об'єднаних операцій. Таких операцій може бути одразу кілька та на різних напрямках.

Нинішня ж ООС В Донбасі залишається самостійною та під керівництвом генерал-лейтенант Володимир Кравченка. Хоча Наєв не виключає, що після завершення підготовки нового Командування об'єднаних сил ЗСУ, йому у підпорядкування можуть передати всі військові операції.

"Зокрема, й операції Об'єднаних сил на території Донецької та Луганської областей", - припускає генерал-лейтенант.

Але для цього потрібне окреме рішення головнокомандувача Збройних сил. У разі ж, якщо ситуація в Донбасі чи інших ділянках навколо України загостриться, то передача командування військами та міжвідомчими угрупованнями Командуванню об'єднаних сил може відбутися негайно.

Читайте також: Міністр оборони "перевзувся" і готовий реформувати ЗСУ за стандартами НАТО

На сьогоднішній день у лавах Збройних сил зафіксували 7 випадків захворювання на коронавірус. Перші два випадки зараження у Збройних силах України зафіксували 1 і 2 квітня. Діагноз COVID-19 поставили лікарю Хмельницького військового госпіталю і військовослужбовцю Київського гарнізону.

7 квітня у ЗСУ зафіксували першу смерть від коронавірусу. Померла жінка з 20 березня перебувала на амбулаторному лікуванні з діагнозом ГРЗ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі