У ЄС назвали правильне створення Вищого антикорупційного суду критично важливим для України

Поділитися
У ЄС назвали правильне створення Вищого антикорупційного суду критично важливим для України Міжнародна спільнота має зауваження до законопроекту про антикорупційний суд © European Commission
Від України очікують також імплементації Угоди про асоціацію.

Керівник Групи підтримки України в Євросоюзі Пітер Вагнер розповів чого Євросоюз очікує від української влади найближчим часом – створення у відповідності до всіх зауважень Вищого антикорупційного суду та імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС, повідомляє Радіо Свобода.

"Якщо говорити, що очікують від України за межами самої держави, то тут йдеться про кілька пунктів. На даний момент критично важливим є правильне створення Вищого антикорупційного суду. Великим кроком, якого ми вже давно чекали, стало те, що президент Порошенко перед Новим роком направив цей законопроект до Верховної ради. Громадянське суспільство та міжнародна спільнота мають щодо цього кілька зауважень, які чітко визначила і Венеціанська комісія", - наголосив Вагнер.

На думку політика, друге питання є швидше технічним, проте не менш важливим. Україна має виконати свої зобов'язання в рамках Угоди про асоціацію між країною та Євросоюзом, яка повністю вступила в дію у вересні.

Вагнер вважає реалізацію цих питань важливими також з огляду на наближення виборів, аби "люди відчули переваги від проведення реформ".

Додамо, що в Групу підтримки України входять 32 експерти Єврокомісії, які надають консультації та фінансову допомогу для кращого просування реформ у країні.

У Президента вже заявили, що законопроект про створення антикорупційного суду буде змінено під час розгляду у Верховній Раді з урахуванням рекомендацій Міжнародного валютного фонду. Після розгляду законопроекту в профільному комітеті і голосування за нього в першому читанні може бути створена робоча група для вдосконалення документа.

Міжнародний валютний фонд офіційно заявив, що президентський законопроект про створення Антикорупційного суду в його нинішній редакції порушуватиме зобов'язання Україниперед міжнародними партнерами в разі його прийняття.

Слідом за МВФ президентський законопроект розкритикував також Світовий банк.

У свою чергу, в Адміністрації президента зазначили, що законопроект був розроблений згідно з Конституцією України і рекомендаціями Венеціанської комісії.

А президент Петро Порошенко заявив про неприпустимість ультиматумів щодо положень законопроекту, разом з цим відзначивши, що пропозиції для вдосконалення документа можна буде внести під час його розгляду у Верховній Раді.

Як повідомлялося, президентський законопроект "Про Вищий антикорупційний суд" був зареєстрований у Верховній Раді 22 грудня.

Детальніше про антикорупційні ініціативи президента читайте у статті Олександра Леменова "Антикорупційні суди "по-новому": рецепт Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі