У військовополоненого моряка Сороки виявили ще одне ушкодження - адвокат

Поділитися
У військовополоненого моряка Сороки виявили ще одне ушкодження - адвокат У Василя Сороки виявили ще одне пошкодження пораненої руки © BBC Україна
За словами адвоката, стан пораненої руки стабілізувався, але не поліпшується.

Стан українського військовополоненого моряка Василя Сороки, який при захопленні російськими спецслужбами отримав поранення руки, стабілізувався і погіршення не відбуваються, повідомив на своїй сторінці у Facebook адвокат українця Сергій Бадамшин. Однак лікар Лефортовського СІЗО виявив у Сороки пошкодження ще одного м'яза руки.

"Стан здоров'я на сьогодні стабілізувалася, погіршення стану руки не відбувається. Також мучать болі, функції пальців, кисті не відновлюються, набряк не спав. Тим не менш доктор в Лефортово виявив недоліки своїх колег з лікарні "Матроської тиші", виявивши пошкодження ще одного м'яза (!) Нарешті лікарі звернули увагу на набряк. Прописали уколи для зняття набряку і знеболювальне", - написав Бадамшин.

Він також додав, що раніше радник російського президента Михайло Федотов розповсюдив неправдиву інформацію про те, що набряк руки Сороки – це результат вправ з еспандером, а не поранення і поганого лікування.

Також Бадамшин повідомив про те, що подав клопотання про переведення Василя Сороки для лікування в Україну або іншу нейтральну країну. Крім того, у позові йшлося про переведення військовополоненого моряка в цивільну медустанову з необхідним обладнанням. Зокрема Бадамшин клопотав, щоб Сороку перевели в московський Науково-дослідний інститут швидкої допомоги імені М.В. Скліфосовського.

За словами адвоката, Сорока вже змінив дві камери, одна з яких була карантинною. Зараз українець перебуває у відремонтованій камері з гарячою водою.

"Загалом настрій у Василя стабільно позитивний. Бойовий. Всі тяготи і позбавлення переносить по-військовому стійко, без скарг. По своєму вигляду, поведінки, способу взагалі не схожий на в'язня. Перебуваючи в СІЗО залишається за духом вільним. Правда дуже сумує за родиною. Видно без слів.
Сподіваюся, скоро всі повернуться додому", - підсумував Бадамшин.

Раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович з проханням посприяти в перекладі поранених українських моряків для проходження курсу лікування в третю країну. Аналогічні запити український омбудсмен направила російській уповноваженої з прав людини Тетяні Москальковой і раднику президента РФ Михайлу Федотову.

Нагадаємо, 25 листопада минулого року російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Усі 24 українські військові, яких незаконно тримають у СІЗО Москви, вимагають вважати себе військовополоненими і ставитися до них згідно з нормами Женевської конвенції.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі