У вересні розпочнеться акредитація освітніх програм університетів — голова НАЗЯВО - Україна - dt.ua

У вересні розпочнеться акредитація освітніх програм університетів — голова НАЗЯВО

20 серпня, 13:49 Роздрукувати

Процес акредитації буде максимально дебюрократизований. Він відбуватиметься онлайн, без використання паперових носіїв.

Акредитація освітніх програм закладів вищої освіти за новою для України концепцією розпочнеться у вересні. Як перший крок — українські університети повідомлятимуть Національне агентство про бажання пройти таку процедуру. Тепер процес акредитації буде максимально дебюрократизований. Він відбуватиметься онлайн, без використання паперових носіїв.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Сергій Квіт, голова НАЗЯВО, доктор філологічних наук, професор. За його словами, для створення відповідного програмного забезпечення, "цифрового ядра", зрозуміло, потрібні час і кошти, і для цього будуть залучатися не державні гроші, а лише незалежні спонсори.

"Запуск Національного агентства — це важливий етап реформування української вищої освіти. Звісно, не можна домогтися якісних змін лише через правильні вимоги до освітньої діяльности, без належного фінансування, пов'язаного з можливостями національної економіки та очікуваннями суспільства. Однак чітко поставленні завдання, сама риторика створюють рамки для адекватного розуміння ситуації та руху в правильному напрямку, — зазначає голова агентства. — Національне агентство із забезпечення якости вищої освіти вбачає свою місію в тому, щоб бути "агентом змін" у вищій освіті. Ми хочемо співпрацювати з вітчизняними ЗВО освіти на основі довіри і взаєморозуміння. Наша мета — розвиток репутаційного капіталу українських університетів. Тільки так можна конкурувати й співпрацювати (це два боки однієї медалі) в сучасному світі високих технологій і надзвичайних можливостей".

Детальніше про роботу НАЗЯВО читайте у статті Сергія Квіта "Нова система акредитації" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №42, 9 листопада-15 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >