У суді зачитали докази впливу Мартиненка на ВККС і Вищу раду правосуддя - ЦПК

Поділитися
У суді зачитали докази впливу Мартиненка на ВККС і Вищу раду правосуддя - ЦПК Мартиненко втручався у роботу ВРП і ВККС © JanPietruszka / Depositphotos
У листі на ім'я секретаря екс-депутата наголошується на неприпустимості переведення до столичного суду "неправильних людей".

У Шевченківському районному суді Києва у вівторок, 5 березня, відбулося чергове засідання у справі екс-народного депутата Миколи Мартиненка, на якому суддя зачитав копію листа на ім'я секретарки підсудного із проханням втрутитися в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Вищої ради правосуддя задля призначення лояльних до Мартиненка суддів.

"Лист, який зачитав суддя Володимир Бугіль, 16 лютого 2015 надіслала співробітниця ПАТ "Діамантбанк" Федик Н.В. секретарю Мартиненка", - повідомляє "Центр протидії корупції".

Активісти нагадують, що фінустанова використовувалася Мартиненком та його спільниками у схемі відмивання 700 мільйонів гривень, незаконно виведених з двох державних підприємств.

"Попереднім головою Вищої кваліфікаційної комісії суддів Самсіним були відправлені президенту України такі кандидати для переведення в Голосіївський суд м. Києва: з Балаклавського районного суду міста Севастополя Шкірай та з Антрацитівського міського суду Ладиченка. У Філатова в Адміністрації Президента лежать укази на призначення цих суддів. Прохання не допустити цього", - йдеться у зачитаному суддею листі.

У ньому ж пояснюються мотиви прохання: відсутність повноважень у Самсіна на момент складання подань і те, що "це неправильні люди".

"У даний момент в ВККС (голова Козьяков С., обраний від Мін'юсту як член ВККС, а надалі голова ВККС) знаходяться документи на правильних суддів – Кухарська та Денисюк (це кандидатури, які необхідно підтримати та забезпечити їх переведення в Голосіївський суд)", - додається у ньому.

Далі у листі зазначається перелік подальших дії з переведення "правильних суддів" до Голосіївського районного суду столиці. Зокрема, голова ВККС має направити в адміністрацію президента листа з проханням відкликати подання на переведення Шкірая та Ладиченка і скерувати для переведення в Голосіївський райсуд Києва документи на Кухарську та Денисюк.

"Друге, до ВРП надійшло декілька скарг на суддів (Голосіївського районного суду Києва – ред.) Калініченко, Мирошниченко та Фролов – необхідно підтримати даних суддів та не допустити відкриття провадження по них", - наголошується у листі.

У ЦПК нагадують, що ВККС і ВРП відповідають за формування суддівського корпусу, переведення суддів і забезпечення незалежності судової влади.

Щодо двох із семи суддів прохання виконали: указом президента від 29 грудня 2017 року суддю Наталію Кухарську тимчасово (шляхом відрядження до 6 місяців) перевели до Голосіївського суду. У лютому того ж року щодо судді Оксани Мирошниченко було відкрито дисциплінарне провадження за порушення, вчинені під час Революції Гідності (незаконне позбавлення посвідчень водія), проте вже 11 квітня ВРП прийняла рішення про відмову у притягнення судді, що вчинила дисциплінарний проступок, до відповідальності у зв'язку зі спливом строків.

Нині ім'я Кухарської значиться у переліку суддів Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області.

Однак щодо п'яти інших суддів прохання не виконали. Судді Микола Шкірай і Сергій Ладиченко все ж були переведені до столичного суду, а суддів Ларису Калініченко та Максима Фролова звільнили. Суддя Ілона Денисюк указом президента від 2014 року призначена суддею районного суду у Житомирській області.

Ларису Калініченко звільнили указом президента від 24 лютого 2016 через порушення присяги, відкриті проти неї провадження закрили у зв'язку зі звільненням. Суддю Максима Фролова звільнили указом президента від 24 вересня 2016 через порушення присяги.

Судді Шкірай і Ладиченко були призначені лише на п'ять років, на сьогодні строк повноважень Ладиченка сплив, тож дані щодо підстав його звільнення відсутні. У травні 2018 його притягували до дисциплінарної відповідальності за рішенням Вищої ради правосуддя, оголосили попередження.

Згодом прізвище судді з'явилось в порядку денному ВККС для проведення співбесіди за результатами дослідження досьє суддів у межах кваліфікаційного оцінювання, щодо нього було оголошено перерву. На сьогодні Сергія Ладиченка у переліку суддів Голосіївського райсуду Києва немає.

Суддя Шкірай, за даними журналістів, володіє моторною яхтою Salpa Laver, яку отримав від КМДА у якості гуманітарної допомоги, й автомобілем Mercedes-Benz С 180 вартістю близько 35 тисяч доларів.

Наприкінці грудня Вища кваліфікаційна комісія суддів опублікувала список кандидатів до Вищого антикорупційного суду, які успішно склали іспити. При цьому міжнародні експерти мали сумніви щодо доброчесності 49 зі 113 кандидатів.

Аби кандидат продовжив участь в конкурсі, його мала підтримати більшість членів ВККС і Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ) - 12 осіб, з яких щонайменше троє міжнародних експертів.

Як писало DT.UA, понад половина кандидатів у ВАКС є сумнівними. Докладніше про таємниці формування Антикорупційного суду читайте у статті Анастасії Красносільської та Ірини Шиби ""Сірі конячки" Антикорупційного суду" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі