У справі українських моряків вже все "вирішено", суд отримав вказівки – Денісова

Поділитися
У справі українських моряків вже все "вирішено", суд отримав вказівки – Денісова Суд ухвалить рішення, яке потрібно Путіну, зазначила омбудсмен © Людмила Денісова / Facebook
Сьогодні розглядається питання щодо продовження арешту військовополоненим.

У справі українських полонених моряків вже все "вирішено", оскільки російський суд ухвалить вигідне для президента РФ Володимира Путіна рішення, заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. Про це омбудсмен сказала журналістам поблизу Лефортовського районного суду Москви у вівторок, 15 січня.

"Я вважаю, що все вже "вирішено". ФСБ, якою керує фактично президент країни, у якій ми зараз знаходимося... вже всі вказівки отримані судом, який ухвалить таке рішення, яке потрібно Путіну для того, щоб мати докази, що наші військовополонені моряки – це звичайні злочинці, які порушили якісь кордони Російської Федерації. Але ми знаємо, що Крим - український, ніякі кордони вони не порушували, вони діяли згідно із своїми повноваженнями і військовими обов'язками", - сказала Денісова.

Омбудсмен підкреслила, що справу моряків Воєнно-морських сил України може розглядати лише військовий суд.

Сьогодні Денісова, частина членів команди захисту та їхні родичі прибули на засідання Лефортовського суду. Моряків для розгляду справи розділили на шість груп по чотири людини. Засідання, на якому розглядають питання щодо продовження арешту громадянам України, проходить у закритому режимі.

Нагадаємо, 25 листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяця заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб". Згодом українських моряків вивезли до Москви.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі