У справі про катастрофу MH17 з'явились нові свідки – голова JIT

Поділитися
У справі про катастрофу MH17 з'явились нові свідки – голова JIT У JIT анонсували нові кроки у розслідуванні катастрофи MH17 © bellingcat.com
Їхні свідчення оцінюють як "багатообіцяльні".

Голова Міжнародної слідчої групи (JIT) Вілберт Пауліссен анонсував "нові кроки" у розслідуванні катастрофи малайзійського Boeing 777 рейсу MH17, збитий бойовиками в небі над Донбасом у 2014 році.

Сприяти цьому, за словами очільника JIT, має поява нових свідків, повідомляє NRC. "У розслідуванні зроблені нові кроки. Це виглядає багатообіцяльно", - зазначив Пауліссен.

При цьому він не уточнив, про яких саме свідків йдеться, пише "Європейська правда".

Зазначимо, за п'ять років розслідування трагедії MH 17 було встановлено точний час і маршрут переміщення зенітного ракетного комплексу "Бук" з РФ в Україну і назад, час і місце запуску ракети, якою збили авіалайнер, та дані понад 150 причетних до транспортування комплексу.

Зокрема, за даними Служби безпеки, в Україні відбуває покарання водій автотягача, який віз "Бук" через окуповані території Донбасу на позиції бойовиків. Матеріали розслідування українська сторона передасть Нідерландам.

Нагадаємо, 19 червня слідча група назвала імена чотирьох осіб, причетних до катастрофи літака Boeing 777 рейсу MH17: росіяни Сергій Дубінський ("Хмурий"), Олег Пулатов ("Гюрза"), Ігор Гіркін ("Стрєлков") і українець Леонід Харченко ("Кріт"). Судовий процес у справі може розпочатися вже навесні наступного року.

СБУ оголосила підозру фігурантам справи у скоєнні злочину - "терористичного акту, що призвів до загибелі людини".

17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області з екранів радарів зник "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – усі 298 осіб, зокрема 80 дітей.

Майже через чотири роки, у травні 2018-го, Міжнародна слідча група (JIT) на пресконференції у Гаазі продемонструвала уламки ракети, якою збили літак. Комплекс "Бук", з якого було випущено ракету, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, що базується в російському Курську.

Наступного дня Австралія та Нідерланди офіційно оголосили, що саме Росія несе відповідальність за знищення малайзійського "Боїнгу". Європейська Рада також закликала РФ взяти на себе відповідальність та повністю сприяти всім спробам встановити істину, справедливість і провину конкретних осіб у цьому злочині.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі