У справі Марківа ведуть серйозну дипломатичну роботу — Пристайко

Поділитися
У справі Марківа ведуть серйозну дипломатичну роботу — Пристайко © radiosvoboda.org
Просуванню справи перешкоджає італійське громадянство нацгвардійця.

Україна проводить дипломатичну роботу у справі засудженого в Італії бійця Національної гвардії України Віталія Марківа. Про це під час брифінгу повідомив заступник керівника Офісу президента України Вадим Пристайко.

"Судові справи – доволі чутлива річ. Ми не хочемо давати зброю тим, хто скаже, що офіційна влада України втручається й тисне. Для цього існує консул, який має право виступати від імені Української держави в суді. Всі інші механізми теж використовуються", – повідомив Пристайко.

"Держава Україна допомагає у цій судовій справі. Роботу ведуть не тільки адвокати. "За лаштунками" ведеться дипломатична робота. Італійській владі, хоч вона офіційно не залучена, багато разів пояснювали, що ми не допустимо такого поводження з нашими людьми. Більш того, ця справа стає політичною", – додав він.

Пристайко зазначив, що у цій справі є специфічні моменти, які впливають на рішення суду. Зокрема, це італійське громадянство Віталія Марківа.

"Ми працюємо, про цю ситуацію відомо президенту, скоординовані дії з Міністерством закордонних справ та з іншими відомствами", – сказав він.

12 липня італійський суд засудив заступника командира взводу першого батальйону оперативного призначення НГУ імені Кульчицького старшого сержанта Віталія Марківа до 24 років позбавлення волі.

Марківа визнали "винним" у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккеллі та його російського перекладача Андрія Миронова. Вони загинули внаслідок мінометного обстрілу 24 травня 2014 року біля підніжжя гори Карачун під Слов'янськом, на контрольованій тоді бойовиками території. Обвинувачення проти нацгвардійця базуються на свідченнях французького журналіста Вільяма Рогелона (ключовий свідок у справі), який був разом з Роккеллі та Мироновим біля гори Карачун.

Вирок суду шокував не лише захисників українця, але й прокурорів, які просили для Марківа 17 років позбавлення волі. Італійська сторона відмовилася від проведення слідчих дій на місці події, а також проігнорувала пропозиції України щодо створення спільної слідчої групи. Слідство також не взяло до уваги той факт, що у 2014 році міномети на озброєнні НГУ не перебували.

Президент Володимир Зеленський доручив Міністерству закордонних справ і Генеральній прокуратурі взяти під контроль питання повернення в Україну Віталія Марківа.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі