Експерт: Сучасна Україна схожа на УРСР епохи більшовицького романтизму - Україна - dt.ua

У соціальному плані сучасна Україна – це УРСР 1920-1930-х років – психолог

23 листопада, 03:00 Роздрукувати

Сучасна влада і сучасна Україна існують ніби у різних просторово-часових континуумах, стверджує Олег Покальчук.

Парадоксально, що тугою за УРСР страждають навіть ті, хто в принципі відкидає все радянське © ru.baltic-review.com

Весь накопичений за довгі роки масив соціальних конфліктів в Україні схожий на поклади бурштину, а сама країна схожа на УРСР, яка вийшла зі складу Радянського Союзу, тільки проблеми у соціальному середовищі залишилися тими ж. При цьому Україна та її влада відверто не можуть зрозуміти один одного. Про це у своїй статті для DT.UA пише соціальний психолог Олег Покальчук.

Автор стверджує, що така ситуація склалася тільки через те, що століттями українська національна свідомість розвивалася у певному напрямі.

"Національна самосвідомість українців кілька століть поспіль формувалася на векторній парі "пани — народ". (Виняток — Запорізька Січ зі своєю особливою соціальною етикою. Але цей професійний військовий стан зазнав військової та політичної поразки, розділившись у результаті на непримиренних (Задунайська Січ) і колаборантів цариці Катерини, зрештою —тих-таки панів-дворян.) Баланс цієї співзалежності досить довго був соціальним ідеалом. Думки про звільнення від панів, коли ті чимдалі безглуздіше копіювали петербурзьке дворянство, попри свою визначену функцію місцевого самоврядування, дістали поширення у формулі "У своїм краю панувати не дамо нікому" і відсилання до "козацького роду" як архетипу-мотиватора. Тобто базова програмна вимога: багатих ліквідувати й справедливо збагатитися самим за рахунок спецконфіскацій і репарацій", – пише Покальчук.

Таким чином, зазначає автор, навіть ті люди, які відкидають все радянське, у глибині душі мріють про якийсь аналог УРСР – справедливості заради, додає автор, УРСР зразка 1920-1930-х років, з українізацією та деякою "соціальною справедливістю".

Читайте також: Жалкують про розпад Радянського союзу 30% українців

Детальніше про те, чому серед прошарку української інтелігенції переважає потяг до "радянського минулого" та чи є можливість подолати глибоку соціальну кризу в країні, читайте в матеріалі Олега Покальчука "Назад в УРСР" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 2
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >