У слідства з'явились нові матеріали у справах про вбивства Нігояна, Жизнєвського і Сеника

Поділитися
У слідства з'явились нові матеріали у справах про вбивства Нігояна, Жизнєвського і Сеника У справах про вбивство Нігояна, Жизнєвського і Сеника з'явились нові матеріали
З моменту перших вбивств на Майдані минуло чотири роки. У епізоді щодо подій 19-22 січня 2014 року слідчі департаменту спецрозслідувань ГПУ розслідують 291 злочин.

У слідчих, які займаються розслідуванням перших вбивств на Майдані у 2014 році, з'явилися нові матеріали. Зокрема, у справі про вбивство активіста, героя України Сергія Нігояна, повідомляє "Громадське".

Так, правоохоронці відкинули версію, раніше висунуту міліцією. За версією міліції, Нігояна застрелили з близької відстані або у натовпі мітингувальників, або цивільна особа з особистих мотивів. Проте експертиза встановила, що стріляли з далекої відстані, повідомив журналістам слідчий Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Родіон Достатній. Якщо раніше йшлося про відстань до трьох метрів, то тепер – від семи до 21 метра.

Також встановлено, що на місці злочину працювали 11 підрозділів спецпризначення "Беркут". Слідчі допитали усіх співробітників цих підрозділів, у частини з них провели обшуки та вилучили документи щодо розміщення підрозділів.

У справі про вбивство Сергія Нігояна слідчим вдалося встановити навіть конкретний підрозділ, зазначив начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк. Бійців підрозділу перевіряють на причетність до скоєння злочину.

До того ж правоохоронці вилучили додаткові відеозаписи з місця подій. За результатами їх опрацювання відкинули ще одну версію міліції – що чоловіків принесли на місце вже мертвими. На відео чітко зафіксовані моменти їх вбивства на Грушевського. Отже встановлені точні місця загибелі Сергія Нігояна, Михайла Жизневського та Романа Сеника.

Також слідчі встановили та допитали кілька нових свідків. Зокрема, лікаря-волонтера, який переносив Нігояна з місця поранення. На одязі волонтера залишила кров чоловіка. Експертиза підтвердила – це дійсно кров Сергія Нігояна.

"Тобто свідченням можна довіряти. Із цим свідком провели слідчий експеримент за участю судово-медичного експерта та баліста. Також розрахували сектор, звідки могли стріляти", - розповів Родіон Достатній.

Також допитаний свідок-потерпілий, який під час Революції гідності дістав поранення свинцевою картеччю на тому ж місці й за тих самих обставин, що й Сергій Нігоян.

Калібр патронів, якими вчинені вбивства у січні 2014 року, відповідає калібру помпової рушниці "Форт-500". Саме вони були на озброєнні в МВС України на той час. Патрони для цих рушниць виготовляла лабораторія прикладної хімії. Помпова рушниця калібру 12 мм, яка була на озброєнні у МВС, також може стріляти набоями для примусової зупинки транспортних засобів, саме від таких поранень загинули Михайло Жизневський і Роман Сеник.

Сергія Нігояна також вбили патроном калібру 12 мм, свинцевою картеччю, що також свідчить про причетність до злочину тодішніх правоохоронців. На думку слідчого, правоохоронці могли придбати патрони самостійно й не звітувати про їхнє використання.

Слідчий Департаменту спецрозслідувань ГПУ також розповів про те, що протягом року проводитимуться фоноскопічні експертизи (ідентифікація особи за голосом – ред.) правоохоронців, які працювали на місці злочину, та досліджуватимуться їхні радіопереговори у день вбивств.

Проте судове розслідування ускладнює пошук свідків. Вбивства сталися у натовпі, тож більшість опитаних не може точно стверджувати, що бачили саме Жизневського, Нігояна або Сеника.

Загалом в епізоді щодо подій 19-22 січня 2014 року розслідується 291 злочин.

Читайте також: Космічна вантажівка Cygnus успішно пристикувалася до МКС

Зазначимо, у грудні минулого року генеральний прокурор України Юрій Луценко запевнив, що досудове слідство в кримінальних провадженнях щодо злочинів проти учасників Революції гідності наближається до завершення. "Основні справи Майдану, і виконавців, і організаторів, слідством завершені на 80%", - повідомив він.

Раніше начальник Департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк повідомив про те, що за результатами розслідування злочинів проти активістів Майдану винесено 49 вироків, однак реальні лише два.

Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Євромайдану читайте у статті Євгенії Закревської "Суд у справі Майдану", а такожі в інтерв'ю з головою Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергієм Горбатюком у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі