У СБУ заявили, що не приховували матеріалів допитів у справі Гандзюк

Поділитися
У СБУ заявили, що не приховували матеріалів допитів у справі Гандзюк У СБУ кажуть, що протокол допиту свідка був долучений до матеріалів проваджень © finance.liga.net
Раніше Луценко сказав, що Служба безпеки приховала матеріали допиту важливого свідка.

У СБУ заявили про те, що жодних матеріалів, які могли розширити кількість замовників нападу на громадську активістку Катерину Гандзюк, не приховували. Про це йдеться у повідомленні спецслужби на сторінці у Facebook.

"Допит свідка, який показав, що, зі слів іншої особи, йому відомо про те, що варіанти незаконного, у тому числі насильницького впливу на Катерину Гандзюк, обговорювалися у Херсоні в липні 2018 року за участі кількох осіб, відбувся 5 березня 2019 року. Слідчі й оперативні співробітники СБУ відразу розпочали перевірку цих та інших важливих обставин, про які також повідомив свідок, через проведення відповідних заходів", - йдеться у заяві.

Вказується, що протокол допиту свідка був долучений до матеріалів провадження за підозрою голови Херсонської облради Владислава Мангера й ще одного фігуранта Олексія Левіна у вчиненні злочину проти активістки. Водночас, копію протоколу допиту також долучено до матеріалів провадження за обвинуваченням Сергія Торбіна та інших осіб у вчиненні нападу на Гандзюк, кажуть в СБУ.

За даними Служби безпеки, з матеріалами зазначеного провадження, зокрема і з копією вказаного протоколу, ознайомилася сторона захисту. Повідомляється, що матеріали кримінального провадження № 12018230040002816 за супровідним листом № 6/3818 від 20 травня Головним слідчим управлінням СБУ направлено до Генпрокуратури для підтримання держобвинувачення.

Також копію вказаного протоколу допиту долучили до матеріалів провадження за обвинуваченням колишнього помічника народного депутата Ігоря Павловського, які за супровідним листом № 6/5100 від 4 липня направлено до ГПУ.

У СБУ заявили, що твердження генпрокурора Юрія Луценка є помилковим.

Раніше Луценко заявив про те, що Служба безпеки приховала матеріали допиту важливого свідка у справі про вбивство Гандзюк.

Нагадаємо, 6 червня Покровський райсуд Дніпропетровської області виніс обвинувальні вироки вбивцям Катерини Гандзюк. Ватажок та члени групи отримали від 3 до 6,5 років за ґратами. Перед винесенням вироку всі вони визнали свою провину і дали викривальні свідчення проти інших учасників злочину. 5 серпня вирок суду набув чинності.

Замовниками злочину батько вбитої називав голову Херсонської облради Владислава Мангера (виключений з "Батьківщини"), нині звільнених голову Херсонської ОДА Андрія Гордєєва і його заступника Євгена Рищука ("Блок Петра Порошенка").

24 квітня прокуратура вручила Мангеру нову підозру – він більше не є обвинуваченим в організації умисного вбивства. Замість ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство) йому інкримінували ч. 2 ст. 121 КК (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого).

Ще одного підозрюваного - організатора вбивства Гандзюк – раніше судимого кримінального авторитета Олексія Левіна (Москаленка), СБУ оголосила в розшук після того, як він втік з України.

Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини (сірчаної кислоти). Докладніше про справу читайте у статті Масі Найєма "Сіре зло" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі