У Рябошапки втаємничили інформацію щодо екстрадиції підозрюваного у справі Гандзюк

Поділитися
У Рябошапки втаємничили інформацію щодо екстрадиції підозрюваного у справі Гандзюк На екстрадицію Левіна за спрощеною процедурою знадобиться близько місяця
Видачі Левіна Україні намагаються завадити "зацікавлені особи".

Офіс генерального прокурора засекретив інформацію щодо екстрадиції в Україну підозрюваного в організації вбивства радниці мера Херсона, активістки Катерини Гандзюк.

У відповідь на запит "Українських новин" у відомстві Руслана Рябошапки повідомили: інформація, що стосується екстрадиції кримінального авторитета Олексія Левіна (Москаленка) містить відомості досудового розслідування і не може бути розголошена.

Раніше заступник генерального прокурора Віктор Трепак наголошував на тому, що екстрадиції Левіна хочуть завадити: " Люди, які не хочуть приїзду Левіна, вже включилися в цей процес і забезпечили його і адвокатами, і всім необхідним".

Як роз'яснювало DT.UA джерело в українській спецслужбі, якщо затриманий погодиться на спрощену процедуру видачі Україні, екстрадиція може зайняти 30-40 днів, в іншому випадку процедура може розтягнутися на роки.

Нагадаємо, Левіна затримали в Болгарії 24 січня. Після втечі з України підозрюваний перебував у міжнародному розшуку, 27 січня суд у Бургасі заарештував його на 40 днів.

Замовниками злочину батько вбитої активістки Віктор Гандзюк називав голову Херсонської облради Владислава Мангера, ексголову Херсонської ОДА Андрія Гордєєва та його колишнього заступника Євгена Рищука. З них трьох підозрюваним у справі проходить лише Мангер.

Однак реальні терміни отримали тільки виконавці злочину: Віктор Горбунов, Володимир Васянович, В'ячеслав Вишневський і Микита Грабчук, а також їхній ватажок Сергій Торбін ("Опер"). Завдяки угоді зі слідством і перекваліфікації справи, вони отримали лише від 3 до 6,5 років позбавлення волі.

Підозрюваний співорганізатор злочину Ігор Павловський нещодавно став підозрюваним ще й у створенні ОЗУ. Суд повторно відправив його під варту.

Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини (сірчаної кислоти).

Докладніше про те, чому в Україні переслідують і вбивають активістів, а справи так і залишаються не розслідуваними, читайте в матеріалі Анни Рожкової "Один на один з системою".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі