У російському Калінінграді почалася присвячена Україні зустріч Нуланд-Сурков

Поділитися
У російському Калінінграді почалася присвячена Україні зустріч Нуланд-Сурков За вирішення кризи в Україні взялися представники з вищої ліги парламентерів © DT.UA
Сурков не зміг приїхати до Нуланд в Литву, де вона перебувала останні дні, через накладені на нього санкції.

Закрита зустріч помічниці держсекретаря США Вікторії Нуланд і помічника президента РФ Владислава Суркова почалася в Калінінграді, передає російський "Інтерфакс" з посиланням на інформоване джерело в МЗС РФ у п'ятницю, 15 січня.

"Як нам відомо, зустріч вже почалася і проходить за закритими дверима у Піонерську (резиденція президента РФ біля Калінінграда – ред.)", - заявили в МЗС.

Як відомо, темою зустрічі Суркова і Нуланд має стати питання вирішення конфлікту на Сході України, однак деталі переговорів невідомі.

Зустріч проходить у Калінінграді, тому що Сурков не зміг приїхати до Нуланд в Литву, де вона перебувала останні дні, через накладені на нього санкції.

У ситуації навколо кризи в Україні є декілька аспектів. Це майбутнє тимчасово окупованих з 2014 року територій Донецької і Луганської областей і анексія Криму.

Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року. Країни Заходу також не визнають анексію Криму і ввели ряд економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це "відновленням історичної справедливості".

Бойові дії на сході України тривають з квітня 2014 року. За цей час, за даними ООН, там загинуло понад 9000 осіб.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів в Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що в Донбасі немає російських військових, але є "добровольці".

11-12 лютого в Мінську відбулися переговори з врегулювання кризи в Донбасі за участю президента України Петра Порошенка, президента РФ Володимира Путіна, президента Франції Франсуа Олланда і канцлера ФРН Ангели Меркель.

За підсумками переговорів було затверджено комплекс заходів, спрямованих на імплементацію вересневих Мінських домовленостей. Крім того, ухвалено декларацію лідерів України, Франції, Німеччини і РФ на підтримку цих заходів.

У березні президент США Барак Обама своїм указом продовжив санкції проти РФ, застосовані в 2014 році.

8 червня лідери країн Великої сімки ухвалили рішення пов'язати питання санкцій проти Росії з виконанням нею Мінських домовленостей. За словами Ангели Меркель, санкції у разі необхідності будуть посилені.

Після чого Європейський Союз продовжив економічні санкції проти Росії до 31 січня 2016 року і окупованого Криму до 23 червня 2016 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі