У Росії не виключають можливості обміну полонених українських моряків - росЗМІ

Поділитися
У Росії не виключають можливості обміну полонених українських моряків - росЗМІ Росія не визнає українських моряків військовополоненими © УНІАН
Обмін моряків буде залежати від договороздатності Києва - якщо український уряд погодиться піти на якісь домовленості.

У 2019 році Росія може дати свою згоду після винесення вироку обміняти українських військових моряків, захоплених у полон під час нападу росіян на українські кораблі у Керченській протоці, на російських громадян, які перебувають в ув'язненні за різні злочини, скоєні в Україні, повідомляє російське видання "Известия" з посиланням на російське високопосадове дипломатичне джерело.

Джерело газети повідомило, що обмін моряків буде залежати від договороздатності Києва - якщо український уряд погодиться піти на якісь домовленості.

"Зараз обміняти українських моряків неможливо. Треба дочекатися рішення суду, після чого можна розмовляти про обмін", - заявив співрозмовник видання, нагадавши журналістам, що для Києва повернення полонених українців є одним з основних зовнішньополітичних пріоритетів, однак обмін навряд чи можливий раніше, ніж до оголошення підсумків президентських виборів в Україні.

Про це ж заявили журналістам їхні співрозмовники в українських урядових та парламентських колах. У Державній Думі РФ, у свою чергу, додали, що обмін буде можливий тільки після винесення вироку українцям.

У цілому, обмін ув'язненими та затриманими особами між Росією і Україною у найближчому майбутньому цілком реальний, впевнений голова комітету Держдуми по справах СНД, євразійської інтеграції та зв'язків зі співвітчизниками Леонід Калашников.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяця заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Згодом українських моряків вивезли до Москви, наразі більшість з них тримають у СІЗО "Лефортове". Поранених українських полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".

У зв'язку з ескалацією на Азові з 26 листопада 2018 року (де-факто з 28) у 10 областях і внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря діяв воєнний стан. Дія правового режиму збігла о 14:00 26 грудня 2018 року.

Докладніше читайте у матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі