У Путіна чутками щодо обміну моряків перевіряють реакцію України - Денісова

Поділитися
У Путіна чутками щодо обміну моряків перевіряють реакцію України - Денісова Денісова нагадала, що українці військовополонені, а не політв'язні © Facebook.com/denisovaombudsman
Омбудсмен відмовилася коментувати інформацію щодо обміну моряків, оскільки вона йде не з офіційних джерел.

Нещодавню заяву Москви щодо нібито можливості обміну у цьому році українських моряків на ув'язнених в Україні росіян зроблено тільки для того, щоб перевірити реакцію української сторони і одночасно підвищити політичний рейтинг президента Путіна всередині Росії, заявила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у вечірньому ефірі телеканалу "Прямий", повідомляє "Укрінформ".

"Я думаю, що Путін наших моряків буде використовувати як предмет торгу для того, щоб підвищити політичну популярність у своїй країні. Тому про обмін, я так думаю, він запускає чутки, щоб подивитися, як ми відреагуємо на це", - сказала Денісова.

При цьому омбудсмен відмовилася коментувати інформацію щодо можливості обміну; за її словами, вона може вірити тільки тієї інформації, яка надходить з офіційних джерел.

Також Денісова зазначила, що у даному випадку Росія зобов'язана звільнити і передати Україні всіх захоплених у полон моряків - і тут не йдеться про обмін, так як вони є військовополоненими, а не політичними в'язнями.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяця заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Згодом українських моряків вивезли до Москви, наразі більшість з них тримають у СІЗО "Лефортове". Поранених українських полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".

У зв'язку з ескалацією на Азові з 26 листопада 2018 року (де-факто з 28) у 10 областях і внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря діяв воєнний стан. Дія правового режиму збігла о 14:00 26 грудня 2018 року.

Докладніше читайте у матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі