Новини України - У Польші хочуть домогтися від України компенсації за втрачену колись нерухомість - Україна - dt.ua

У Польші хочуть домогтися від України компенсації за втрачену колись нерухомість

1 листопада, 2015, 08:15 Роздрукувати

Автори ДТ проаналізували, що досягти позитивного результату у поляків шансів небагато.

Поляки хочуть від України компенсацій

Недавно створена в Польщі організація "Реституція Кресів" погрожує нашій державі судовими позовами. Структура має намір домагатися повернення польського майна, розміщеного на території Західної України, або компенсацій за залишену поляками нерухомість.

Представники "Реституції Кресів" заявили: перші позови спадкоємців колишніх власників нерухомості на території Галичини та Волині найближчим часом буде подано в суди Києва і Луцька.

Читайте також: Польща—Україна: асиметрія пам'яті. Як поновити діалог навколо минулого?

Представники спадкоємців виселених поляків стверджують, щоможливість висувати майнові претензії їм надає Угода про асоціацію між Україною і Європейським Союзом. Але це не так, зазначають у статті для DT.UA Ірина Кузіна і Іван Божко.

Для того, щоб урегулювати право спадкоємців поляків на нерухоме майно на території України, Угода про асоціацію мала б містити норми матеріального (а не процесуального) права чи бодай відсильні норми — до інших міжнародних договорів. Але їх немає.

Прив'язка діяльності спадкоємців поляків до Угоди про асоціацію є лише частиною інформаційної кампанії проти Угоди, припускають автори статті.

Вони відзначають, що нормативно-правових актів стосовно реабілітації та компенсації жертвам репресій-іноземцям в Україні немає, а практика сусідніх країн показує, що вирішення питань реституції регулюється на внутрішньодержавному рівні.

"Нині ми не бачимо правових підстав для задоволення можливих вимог представників спадкоємців виселених поляків. Однак, як завжди кажуть юристи, остаточні висновки можна буде робити лише після аналізу позовних заяв, наведених фактів і доказів", - йдеться в статті.

Детальніше про перспективи польсько-українських суперечок щодо питання можливих реституцій читайте у статті Ірини Кузіної і Івана Божка Спадкоємці депортованих поляків погрожують Україні позовами. Чи є привід остерігатися реституції у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >