У Польщі запускають гарячу лінію для захисту прав українських заробітчан

Поділитися
У Польщі запускають гарячу лінію для захисту прав українських заробітчан Українські заробітчани зможуть поскаржитися на маленькі зарплати і неадекватні умови роботи © tsn.ua
З 2,5 мільйонів працівників-іноземців 800 тисяч офіційно не працевлаштовані.

У Польщі відкрили гарячу лінію з питань легального працевлаштування та захисту прав працівників з числа громадян України, повідомляє PAP.

За словами головного інспектора праці Польщі Вєслава Ліщека, бувають випадки, коли польські роботодавці використовують українських заробітчан, виплачуючи їм меншу заробітну платню або не забезпечуючи адекватних умов праці.

За даними Ліщека, у Польщі працює понад 2,5 мільйона іноземців, з них 800 тисяч - незаконно.

"Справа в тому, що кожен повинен працювати в Польщі легально і платити внески у державну казну", - пояснив він.

Консультації по гарячій лінії можна буде отримати з 16:00 до 20:00. Зокрема, іноземні громадяни зможуть дізнатися про умови працевлаштування в Польщі і те, як написати скаргу в тому випадку, якщо роботодавець порушує права.

Наголошується на тому, що на лінії працюють, зокрема, співробітники, які вільно розмовляють українською.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що Польща з наступного року змінить правила працевлаштування іноземців. Вже з 1 вересня починається процедура припинення чинних правил реєстрації заяв про намір доручити роботу працівнику з-за східного кордону Польщі. Раніше отримати таку декларацію було дуже легко. Повідомляється про те, що нові правила означатимуть збільшення формальних вимог, як у випадку з наданням дозволу на роботу.

Польщі вдалося за рахунок українців відновити зростання працездатного населення віком від 15 до 70 років. За 2009-2016 роки воно збільшилася майже на мільйон осіб - до 30,6 мільйонів. В Україні за той самий час воно, навпаки, знизилося на шість мільйонів - до 28,9 мільйонів осіб.

Докладніше про необхідність ефективної державної міграційної політики читайте у статті Андрія Гайдуцького "Міграноміка ХХІ століття" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі