У погіршенні гуманітарної ситуації в Донбасі винні обидві сторони конфлікту – Рада Європи

Поділитися
У погіршенні гуманітарної ситуації в Донбасі винні обидві сторони конфлікту – Рада Європи Гуманітарна ситуація в Донбасі стала гірше, чисельність вразливих верств населення зросла, стало більше тимчасово переміщених осіб, говорить Муйжнієкс © Четвертая власть
Бойовики створювали більше перешкод для гуманітарних організацій у Донбасі, ніж Київ, наголосив комісар Ради Європи.

Комісар Ради Європи (РЄ) Нілс Муйжнієкс заявив, що гуманітарна ситуація в Донбасі продовжує погіршуватися.

"...гуманітарна ситуація в Донбасі стала гірше, чисельність вразливих верств населення зросла, стало більше тимчасово переміщених осіб. Потреби населення не задовольняються. Мова йде не тільки про гуманітарну ситуацію, але і про ізоляцію жителів непідконтрольних українському уряду територій. Новонародженим не видають свідоцтва про народження, а діти закінчують школи без дипломів, які б визнавалися усіма іншими. Ізоляція Донбасу від решти України і всього світу зростає, і це дуже турбує", - сказав Муйжнієкс.

За його словами, в даній ситуації винні обидві сторони конфлікту.

"У розпал конфлікту вони ігнорували положення цивільних осіб. Я чув історії про корупцію на пропускних пунктах, причому і з тієї, і з іншого боку. Крім того, жодна із сторін не зробила всі необхідні кроки для полегшення роботи гуманітарних організацій", - повідомив комісар РЄ.

Однак Муйжнієкс підкреслив, що саме бойовики більше перешкоджали діяльності гуманітарних організацій у Донбасі.

"Але більші (у порівнні з Києвом – прим. ред.) перешкоди чинили влади на неконтрольованих урядом України територіях. Вони підозріло ставляться до сторонніх, які приходять на їхню територію, щоб спробувати задовольнити потреби населення. В роботі цих організацій місцева влада бачать потенційну загрозу безпеки", - зазначив Нілс Муйжнієкс.

Читайте також: Контактна група констатувала, що відвід озброєнь в Донбасі йде за планом

27 жовтня представники ООН відновили гуманітарну діяльність на підконтрольних проросійських бойовиків територіях Луганської області через 3 місяці після їх припинення.

1 вересня в ООН заявили, що всі гуманітарні організації стикаються з серйозними проблемами у наданні допомоги п'яти мільйонам людей, що постраждали в результаті тривалого конфлікту у Донбасі і гостро потребують підтримки.

На думку УКГП ОНН, два мільйони чоловік, що проживають на лінії зіткнення, є найбільш вразливою категорією і найбільш пріоритетною групою з точки зору надання гуманітарної допомоги. Близько половини цих людей живуть на підконтрольних Україні територіях, решта – на непідконтрольних.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі