У НАБУ є докази злочинної діяльності більш ніж 30 суддів

Поділитися
У НАБУ є докази злочинної діяльності більш ніж 30 суддів Не всі українські судді готові йти в Європу, вважають в бюро © nabu.gov.ua
За два роки роботи бюро факти корупції в Україні стали виявлятися і фіксуватися частіше, ніж за шість років до цього, вважає Ситник

З часу перших розслідувань дворічної давнини детективам Національного антикорупційного бюро (НАБУ) дедалі частіше вдається викрити корупцію в державному секторі і судовій гілці влади, повідомив директор НАБУ Артем Ситник.

З відповідною заявою Ситник виступив на презентації щорічного опитування Американської торгової палати в Україні про сприйняття рівня корупції в країні, повідомляє прес-служба НАБУ

"Ми задокументували злочинну діяльність понад 30 суддів – це більше, ніж за шість років до початку роботи бюро", - підкреслив він.

Крім того, в антикорупційному відомстві наголосили на тому, що наявність проблем в роботі судової системи держави підтверджують і представники бізнесу: за результатами проведеного опитування, 71% респондентів назвали суди найбільш корумпованими державними органами. Більше половини опитаних переконані в тому, що створення Антикорупційного суду – це найважливіший крок для досягнення прогресу в боротьбі з корупцією.

Разом із цим, 50% респондентів назвали НАБУ найбільш ефективним антикорупційним органом держави, що на 4% більше, ніж у попередньому році.

Нагадаємо, 29 січня Артем Ситник розповів про долю багатьох гучних антикорупційних справ, і поскаржився на те, що після передачі до суду ці справи там "тихенько гниють".

"З перших днів розслідувань й арештів справа потрапляє до суду. І тут у нас виникають найбільші проблеми. Ми щодня читаємо: тому зменшили заставу, того звільнили з-під варти, того поновили на посаді... І я розумію, що такі факти не мотивують людей, що зіткнулися з корупцією, повідомляти про неї. Тому що, навіть якщо ми відреагуємо, розслідуємо і відправимо справу до суду, потім ця справа починає потихеньку "гнити", - розповів Ситник.

Також, за словами директора НАБУ, знадобилося два роки, щоб з'явився перший реальний вирок у справі, переданій НАБУ і САП до суду: 15 грудня 2017 року суд першої інстанції призначив двом працівникам Одеської СБУ покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі.

За словами генерального прокурора Юрія Луценка, минулого року "на гарячому" впіймали понад 9,4 тисяч корупціонерів. Проте судові вироки отримали менше 1,7 тисяч, при цьому переважна більшість отримали умовні терміни, а реально у в'язниці опинилися лише близько 10% затриманих.

Детальніше про діяльність НАБУ й атаки на відомство провладних сил читайте у матеріалі Олександра Лємєнова "Антикорупційний цугцванг Петра Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі