У НАБУ і САП відхрестилися від офіційного розслідування причетності Манафорта до справи "чорної каси" ПР

Поділитися
У НАБУ і САП відхрестилися від офіційного розслідування причетності Манафорта до справи "чорної каси" ПР Ім'я Манафорта згадується в "амбарной книзі" ПР 22 рази, але офіційного розслідування у його відношенні не проводилося © Flickr/karo4greatness
В антикорупційних відомствах вважають, що оцінку дій Манафорта повинні давати компетентні органи інших держав.

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура не проводили офіційного розслідування причетності політтехнолога Пола Манафорта до отримання коштів з "чорної каси" Партії регіонів, оскільки він не є українським держслужбовцем.

У спільній заяві антикорупційних відомств, оприлюдненій прес-службою НАБУ, вказується, що в матеріалах "чорної бухгалтерії" ПР ім'я Манафорта згадується у 22 записах за період з 20 листопада 2007 року по 5 жовтня 2012 року. Загальна сума витрат, зазначена у даних записах, становить 12,7 млн доларів США.

У той же час, підкреслюється, що "наявність прізвища Пола Манафорта у списках так званої "чорної бухгалтерії" не означає, що він дійсно отримав ці кошти, адже у графі отримувачів містяться підписи інших осіб".

"НАБУ і САП не проводили офіційного розслідування причетності Пола Манафорта до одержання коштів від Партії регіонів. Він не був і не є українським державним службовцем, і тому не може вчиняти корупційні діяння згідно з українським законодавством. Оцінку діям даної особи мають давати компетентні органи інших держав, чия юрисдикція поширюється на розслідування ймовірних фактів таких правопорушень", – зазначається в заяві антикорупційних відомств.

Нагадаємо, раніше голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що не бачить доказів причетності Манафорта до справи "чорної каси" регіоналів. Він зазначив, що у випадку з Манафортом було "розкручене" те, чого слідчі не довели, при тому ще до того, як слідство почалося.

Голова САП також підтвердив, що провадження щодо "чорної бухгалтерії" регіоналів було передано управлінню спецрозслідувань Генпрокуратури під керівництвом Сергія Горбатюка.

Раніше агентство the Associated Press виявило фінансову документацію, яка підтверджує, що консалтингова фірма політтехнолога Пола Манафорта у США отримала принаймні 1,2 млн доларів виплат, зазначених у "Чорній бухгалтерії" Партії регіонів.

У свою чергу, "Російська служба бі-бі-сі" повідомляла, що Манафорт в 2012-2013 роках отримав в Україні від Партії регіонів 17 мільйонів доларів. Це підтверджують документи, які американський політтехнолог подав до мін'юсту США, згідно з законом про реєстрацію іноземних агентів.

Як писав у своїй статті для DT.UA екс-перший заступник голови Служби безпеки України Віктор Трепак, передача справи "чорної бухгалтерії" Партії регіонів від НАБУ до Генпрокуратури призведе до її "поховання", оскільки його матеріали будуть залучені до масиву ще більшої справи та "розчиняться" в ньому.

Детальніше про загрозу розвалу справи "чорної бухгалтерії" регіоналів читайте у статті Віктора Трепака "Небезпечний симбіоз" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі