У МЗС назвали варіанти евакуації залишилися в Ухані українців

Поділитися
У МЗС назвали варіанти евакуації залишилися в Ухані українців Тиждень тому з Уханя забрали не всіх українців © youtube.com/ВВС
Україна розраховує на допомогу однієї з європейських держав. Але може провести операцію і самостійно.

З евакуацією українських громадян, які досі перебувають в Ухані, Україні може допомогти одна з європейських держав, повідомив міністр закордонних справ україни Вадим Пристайко.

"Ми плануємо... додаткову евакуацію тих громадян, які залишилися в Ухані, і ми думаємо, яким чином їх звідти забрати. У нас є різні варіанти. На сьогоднішній момент виглядає найбільш доцільним - це залучення допомоги інших країн", - розповів очільник МЗС в ефірі телеканалу "Україна 24" увечері в п'ятницю, 28 лютого.

"У нас є зараз європейська країна, яка пропонує забрати наших громадян з Уханя. Ми, в принципі готові найближчими днями це зробити", - додав він.

Пристайко нагадав, що український борт вивіз з Уханя не тільки українців, але і 27 іноземців: громадян Аргентини, Еквадору, Домініканської Республіки, Сальвадору, Коста-Рики, Чорногорії, Панами та Ізраїлю.

"Україна допомагала іншим країнам забирати наших громадян, так діють всі, не тільки ми з вами. У відповідь ми розраховуємо на те, що нам допоможуть теж евакуювати наших громадян. Їх не так багато залишилося", - пояснив міністр.

Уточнювати, яка саме країна готова надати допомогу Україні, Пристайко не став.

Як повідомлялося, 20 лютого з Китаю евакуювали 45 українських громадян і 27 іноземців. Зараз вони і особи, які їх супроводжували під час перельоту, перебувають на обсервації в санаторії НГУ у Нових Санжарах Полтавської області.

Жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 в Україні не діагностовано.

Наприкінці січня РНБО рекомендувала Кабміну затвердити Національний план протиепідемічних заходів і прийняв постанову про заходи щодо попередження занесення і поширення COVID-19 в не таериторії України. А також терміново заборонити експорт і реекспорт всіх респіраторів, масок, костюмів, рукавичок, захисних окулярів. Однак ще до ухвалення рішення значна частина засобів індивідуального захисту встигла покинути територію України.

РНБО також вказла на необхідність тимчасово обмежити візити громадян КНР до України, припинити авіасполучення з Китаєм і проводити скринінгове анкетування всіх пасажирів, що прилітають в Україну транзитними рейсами. Однак уряд навіть не поставив на диспансерний облік 300 китайських студентів, які повернулися до України після новорічних канікул. 10 з них – прилетіли з Уханя.

Детальніше про готовність Україні протистояти коронавирусу COVID-19 читайте у матеріалі Ольги Дмитричевої "Санітарний контроль" у "Дзеркалі тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі