У МОЗ вибачилися за заяву заступника Супрун

Поділитися
У МОЗ вибачилися за заяву заступника Супрун Лінчевський визнав, що зачепив почуття пацієнтів та їх близьких, а також небайдужих людей © Министерство здравоохранения Украины
У Міністерстві охорони здоров'я вказали на необхідність розвитку трансплантології в Україні.

Міністерство охорони здоров'я зробило офіційну заяву у зв'язку з поширенням тексту виступу заступника міністра Аленксандра Лінчевського, в якому він скептично оцінив ефективність лікування за кордоном українських громадян, в яких діагностували рак.

У МОЗ наголошують, що слова заступника міністра були вирвані із загального контексту та використані для маніпуляцій.

"Заступник міністра Олександр Лінчевський приносить вибачення за емоційні висловлювання, неприпустимо невдало використані в його доповіді для опису проблеми, що зачіпає занадто чутливі питання для пацієнтів, їхніх близьких та небайдужих громадян", - сказано в заяві, поширеній прес-службою міністерства ввечері в неділю, 3 червня.

У заяві також сказано, що припущення про високий рівень смертності пацієнтів, які проходять лікування за кордоном, є некоректним.

"Оскільки всі пацієнти в рамках цієї програми знаходяться у важкому або вкрай важкому стані здоров'я, прогнозування успішності трансплантації та ймовірності настання рецидиву утруднене і залежить, в тому числі, і від якості забезпечення післяопераційного періоду після повернення до України. Всі ці випадки мають високі ризики, отже, частка випадків з ремісією на рівні 75% є високим результатом для подібної програми", - пояснили в МОЗ.

У міністерстві також підкреслили, що абсолютна більшість цих операцій (87%) пов'язані з трансплантацією кісткового мозку, і українці змушені вдаватися до послуг зарубіжних медиків через відсутність прогресу в розвитку трансплантології в Україні.

"Для іноземних лікарень українці є іноземцями і медичними туристами, ціни на операції істотно вище такі ж операції для європейців. Українці змушені брати участь у цій програмі, оскільки... програма лікування за кордоном була і поки що залишається єдиним шансом пацієнтів на продовження життя", - йдеться в заяві.

У Моз висловили впевненість, що збільшення фінансування програми "Лікування громадян України за кордоном", яка зараз є найбільшим за всю її історію, недоцільне. А ці кошти необхідно направити на освіту українських медиків за кордоном і пілотні проекти з розвитку трансплантології в Україні.

Раніше ЗМІ поширили заяву заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського, зроблене ним у ході виступу в Рахунковій палаті під час обговорення звіту про результати аудиту ефективності коштів держбюджету, виділених МОЗ для лікування громадян України за кордоном. Говорячи про пацієнтів, у яких діагностовано рак, Лінчевський заявив про неефективність використання цих коштів у зв'язку з високим рівнем смертності.

"Щодо ефективності. Щодо нерезультативності і неэкономности використанні грошей. У сухому залишку – 25 відсотків пацієнтів, власне, вмирають. Тобто, кожен четвертий лікується за кордоном неефективно. Друзі, колеги! Це рак. Вони всі помруть. Вони всі помруть без варіантів. І ефективність цієї програми нуль відсотків!", - сказав заступник міністра.

Нагадаємо, 17 травня Верховна Рада прийняла закон про трансплантологію, який передбачає презумпцію незгоди – вилучення органу для трансплантації після смерті донора можливе тільки в разі його письмової прижиттєвої згоди.

Детальніше про особливості нового закону про трансплантацію читайте в матеріалі Лідії Суржик "Олександр Никоненко: "В Україні можна робити тисячі пересадок органівна рік, а не 120-130"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі