У МОЗ хочуть відмовитися від проведення масових флюорографічних обстежень

Поділитися
У МОЗ хочуть відмовитися від проведення масових флюорографічних обстежень Супрун вважає масові флюорографічні обстеження здорових людей застарілою практикою © dawesign / Depositphotos
Ця радянська практика є неефективною для виявлення туберкульозу на ранніх стадіях.

У Міністерстві охорони здоров'я вважають неефективною радянську практику проведення масових флюорографічних обстежень здорових людей з метою зупинити поширення туберкульозу, тож хочуть від неї відмовитися, написала в.о. голови МОЗ Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

"У нашій роботі запровадження сучасних практик медичної допомоги часто має відбуватися одночасно з руйнуванням застарілих методів. По-перше, флюорографія дозволяє виявити тільки розвинуті форми захворювання. На ранній стадії хвороба не призводить зміни в легенях, тому навіть якщо пацієнт вже інфікований, флюорографія цього не покаже", - зазначила очільниця відомства.

Другим фактором вона назвала те, що флюорографічні обстеження часто оминають саме тих людей, хто найбільше ризикує захворіти, а саме пацієнти з незабезпечених та вразливих груп населення.

"Це є однією з причин, чому туберкульоз виявляють на уже пізній стадії, коли шансів на одужання дуже мало. Як наслідок, в Україні за рік від туберкульозу помирає 4000 пацієнтів. Це 11 людей кожного дня. При тому, що держава закуповує необхідні ліки", - резюмувала Супрун.

На думку в.о. міністра, запровадження практики Всесвітньої організації охорони здоров'я, що передбачає проведення систематичного скринінгу серед груп високого ризику, дозволить краще контролювати туберкульоз, вчасно виявляти хворобу та успішніше її лікувати.

"В цивілізованих країнах це виглядає так: на огляді в сімейного лікаря (терапевта чи педіатра) пацієнт заповнює анкету, де відповідає на запитання, що можуть визначити можливість захворювання. Якщо лікар бачить потребу, він пропонує пацієнту здати мокротиння на аналіз. Він покаже, чи є в організмі збудник хвороби вже за дві години, і пацієнт зможе почати лікуватися", - розповіла Супрун.

Раніше в МОЗ зазначили, що угоду з лікарем можна буде підписати з 1 квітня. Із собою потрібно мати паспорт, податковий номер і мобільний телефон, а також свідоцтво про народження дитини, якщо мова йде про обрання педіатра. Зробити це можна буде до кінця 2018 року. Із покроковою інструкцією укладання договору можна ознайомитися в статті "Як підписати декларацію із лікарем: у МОЗ розповіли про всі етапи".

Верховна Рада 19 жовтня підтримала у другому читанні і в цілому законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів (№6327). "За" проект закону проголосували 240 депутатів.

З 2018 року держава буде оплачувати конкретні медичні послуги,надані пацієнтам на різних рівнях медичної допомоги. Пацієнти, які не підпишуть декларацію з лікарем первинної ланки, з 2020 року не зможуть отримувати безкоштовні медичні послуги.

Детальніше про медичну реформу читайте в матеріалі голови парламентського комітету з питань охорони здоров'я Ольги Богомолець "Реформа медицини - у точці біфуркації історії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі