На сході України знаходяться 176 потенційно небезпечних об'єктів, частина з них - на окупованій території - Україна - dt.ua

У МінТОТ порахували потенційно небезпечні об'єкти Донбасу

4 червня, 2018, 14:58 Роздрукувати

Більша частина знаходиться на тимчасово окупованій території.

Понад 150 заводів і шахт можуть стати причиною екологічної катастрофи в Донбасі © відкриті джерела

На підконтрольній Україні і тимчасово окупованій території Донецької і Луганської областей знаходяться 176 потенційно небезпечних об'єктів, руйнування яких загрожує екологічній безпеці в регіоні. При цьому більша частина об'єктів (100 штук) знаходиться на непідконтрольній Україні території Донбасу.

У Донецькій області розташовано 132 небезпечних об'єкта (83 – на окупованій території), у Луганській – 44 (17 – на окупованій території), свідчать дані дослідження екологічної ситуації в Донбасі, проведеного на замовлення Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб

До них належать заводи, очисні споруди, водоканали, насосні та фільтрувальні станції, шахти, енергетичні споруди та низка інших об'єктів.

До основних екологічних ризиків на сході України належать: затоплення шахт, забруднення грунтів у зв'язку з використанням зброї, хімічне забруднення вод, пошкодження ємностей із рідким хлором. На думку експертів, така ситуація може призвести до виникнення надзвичайної ситуації транскордонного масштабу.

Читайте також: Прокуратура відкрила справу за фактом затоплення бойовиками шахти "Юнком"

Нагадаємо, 14 квітня на неконтрольованій Україні шахті "Юний комунар" було повністю припинено водовідведення. Об'єкт переведений із "сухої" у стан "мокрої" консервації. Без згоди МАГАТЕ та Держатомрегулювання України.

У вересні 1979 року з метою зниження ймовірності раптових викидів метану на шахті було здійснено підземний ядерний вибух, після чого вона була закрита й ізольована. На місці вибуху утворилася скляна капсула діаметром близько 30 метрів, заповнена радіоактивною водою.

Припинення водовідведення може призвести до виступання на поверхню штучних радіонуклідів, які можуть міститися в капсулі – стронцію-137, цезію-90 і плутонію-239. А потрапляння радіоактивної рідини в ґрунтові води – до забруднення екосистеми Азовського моря.

Детальніше про стан ядерних об'єктів на окупованих територіях України читайте в матеріалі Тетяни Вербицької "Мутації небезпеки, або Радіаційні загрози окупованих територій" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: Інтерфакс-Україна / DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №14, 13 квітня-19 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >