У МінТОТ попередили про початок руйнації дамби хімзаводу у Торецьку

Поділитися
У МінТОТ попередили про початок руйнації дамби хімзаводу у Торецьку У сховищі накопичилося 270 тонн небезпечних відходів © shkvarki.org
Минулого року бойовики майже десять разів відмовляли у наданні гарантій безпеки для ремонту й укріплення дамби сховища отруйних відходів заводу.

Експерти зафіксували руйнацію дамби хвостосховища Торецького фенольного заводу на лінії зіткнення в Донбасі, повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України. Наразі у ньому зберігається 270 тонн небезпечних хімічних відходів, сховище заповнене на 90%.

Рідких відходи у ньому містять фенол, нафталін, формальдегіди, сірчану кислоту, нафтопродукти та інші хімічні сполуки, що утворилися в процесі роботи підприємства.

Руйнація дамби загрожує екологічною катастрофою у регіоні: під отруйний потік потрапить найближче селище Новгородське, потім він досягне річки Кривий Торець і потрапить у Сіверський Донець, який є одним з небагатьох джерел питної води в Донбасі.

Ситуація з проведенням робіт з протиаварійного укріплення дамби на фенольному заводі залишається складною вже другий рік поспіль. Через обстріли бойовиків на підприємстві був виведений з ладу трубопровід, через який з накопичувача відкачувалась рідина.

Попри нагальну необхідність проведення ремонтних робіт на дамбі, бойовики зривають процес та не надають гарантій припинення вогню. У 2017 році "Торецкий фенольний завод" відправив щонайменше дев'ять заявок на забезпечення безпеки на час ремонту, проте окупанти так і не надали гарантії.

Крім того, через затоплення шахт на поверхню виходять шахтні води, які псують якість питної води у регіоні. Три десятки проб води показали, що вода на сході України "брудна" або "дуже брудна". Також через затоплення шахт відбувається заболочення місцевості та просідання ґрунтів.

"На окупованій території відбувається неконтрольоване затоплення шахт. Вода перетікає до шахт на підконтрольній територій. Уряд оперативно виділив 131 млн гривень на ліквідацію та попередження негативного впливу", - повідомили у МінТОТ.

При цьому окупаційні "адміністрації" не допускають експертів для обстеження небезпечних і аварійних об'єктів на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей.

Нагадаємо, 14 квітня на неконтрольованій Україні шахті "Юний комунар" було повністю припинено водовідведення. Об'єкт переведений із "сухої" у стан "мокрої" консервації. Без згоди МАГАТЕ та Держатомрегулювання України.

У вересні 1979 року з метою зниження ймовірності раптових викидів метану на шахті було здійснено підземний ядерний вибух, після чого вона була закрита й ізольована. На місці вибуху утворилася скляна капсула діаметром близько 30 метрів, заповнена радіоактивною водою.

Припинення водовідведення може призвести до виступання на поверхню штучних радіонуклідів, які можуть міститися в капсулі – стронцію-137, цезію-90 і плутонію-239. А потрапляння радіоактивної рідини в ґрунтові води – до забруднення екосистеми Азовського моря.

Детальніше про стан ядерних об'єктів на окупованих територіях України читайте в матеріалі Тетяни Вербицької "Мутації небезпеки, або Радіаційні загрози окупованих територій" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі