У Мінсоцполітики прогнозують зростання трудової міграції українців

Поділитися
У Мінсоцполітики прогнозують зростання трудової міграції українців Міграційні процеси можуть посилитися найближчими роками © Павел Паламарчук / РИА Новости
Конкуренція з залучення працівників виходить на міжнародний рівень, попит на кваліфіковану робочу силу з України теж зростає.

Міністерство соціальної політики прогнозує найближчими роками посилення міграційних процесів в Україні за рахунок високого попиту на кваліфіковану робочу силу, заявила перший заступник міністра соціальної політики Ольга Крентовська в ході засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради.

За її словами, попит на українських заробітчан вище у найближчих сусідів - Польщі, Словаччині, Литві та Хорватії, передає УНІАН.

"Через недостатнє економічне зростання, дефіцит кадрів на сьогодні не є критичним, але в середньостроковій перспективі ситуація загрожує економічній безпеці держави... Конкуренція за залучення працівників виходить на міжнародний рівень, попит на кваліфіковану робочу силу з України зростає, особливо у найближчих сусідів - Польщі, Словаччині, Литві, Хорватії", - сказала вона.

Крентовська зазначила, що міграційні процеси можуть посилитися найближчими роками.

Вона також додала, що, за підрахунками Спілки підприємців і роботодавців Польщі, для підтримки зростання економіки цієї країни необхідно залучити 5 мільйонів емігрантів, а, за оцінками польських експертів, загальна кількість виданих запрошень в 2018 році для українців складе 3 мільйони.

Крім того, заступник міністра розповіла про те, що до відомства надійшов запит від Міністерства праці, соціальних справ і сім'ї Словаччини. У запиті йдеться, що у зв'язку з розширенням виробництва словацьких підприємств та будівництва нових заводів, в перспективі 3-6 місяців в країні прогнозується дефіцит робочої сили на рівні 70-100 тисяч. Словацький уряд планує вирішити цю проблему за рахунок залучення працівників, у тому числі з України.

Згідно з результатами дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення DT.UA 29,1% населення України замислювалися над тим, щоб виїхати з країни. У той же час 6,3% готові це зробити і вже вживають необхідних заходів.

Детальніше про міграційні настрої громадян України читайте у спецпроекті Юлії Мостової і Сергія Рахманіна "Кровотеча" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі