У Мінську обговорили додаткові ділянки розведення попри загострення біля Золотого

Поділитися
У Мінську обговорили додаткові ділянки розведення попри загострення біля Золотого Українські переговорники нагадали росіянам і бойовикам про необхідність звільнити заручників і дотримуватися перемир'я © Операція Об'єднаних сил / Facebook
Українська сторона нагадала, що без поліпшення у сфері безпеки прогресу в реалізації Мінських домовленостей бути не може.

Представники України в Тристоронньої контактної групи в Мінську назвали спробу прориву бойовиків російсько-окупаційних формувань в районі Золотого спробою зірвати виконання домовленостей нормандського саміту, що відбувся у грудні в Парижі. Однак при цьому учасники ТКГ на засіданні в середу, 26 лютого, обговорювали додаткові ділянки розведення в зоні проведення операції Об'єднаних сил.

"Хоча обговорення питання додаткових ділянок розведення триває, українська сторона жорстко підкреслила: спроба прориву 18 лютого 2020 свідчить про бажання зірвати виконання домовленостей лідерів країн нормандської четвірки", - повідомила речниця другого президента України Леоніда Кучми Дарка Оліфер за підсумками переговорів у Мінську на своїй сторінці у Facebook.

Українська сторона вкотре констатувала, що без поліпшення становища у сфері безпеки прогрес у реалізації "Мінська" неможливий.

"Системні порушення режиму припинення вогню не лише гальмують, а відкидають назад процес мирного врегулювання. Повернення непідконтрольної України частини Донбасу до мирного життя має початися з виконанню безпекового блоку Мінських угод", - йдеться в повідомленні.

Українські переговорники знову закликали РФ забезпечити режим припинення вогню, відкрити нові контрольні пункти в'їзду-виїзду, звільнити заручників і надати допуск до них представникам Міжнародного комітету Червоного Хреста.

На зустрічі в Мінську 17 січня українська сторона запропонувала разведенние в районі залізничного мосту в Станиці Луганській, поблизу Авдіївки, Новоселиці Другої і КПВВ "Гнутове". Росіяни наполягали на розведенні в районі Щастя, Веселогорівки, Розкладки, Широкиного, Авдіївки і КПВВ "Гнутове". У результаті сторони попередньо погодили розведення у КПВВ "Гнутове".

Читайте також: У ТКГ обговорили додаткові заходи в Донбасі через загрозу коронавірусу

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.

Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.

Однак на останньому в 2019 році засіданні ТКГ сторони не домовилися про дату чергового перемир'я.

26 червня українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. З 29 по 31 жовтня тривало відведення ЗСУ від Золотого на Луганщині, 9-11 листопада проходило розведення в районі Богданівки і Петрівського на Донеччині.

Однак після відведення ЗСУ вогнева активність бойовиків лише зросла. За перші півтора місяці 2020 року противник майже 150 разів застосував ствольну артилерію і важкі міномети, витративши близько 1,5 тис. боєприпасів.

Уранці 18 лютого бойовики прикриттям артилерії намагалися вчинити прорив через лінію розмежування поблизу Золотого на Луганщині, а ворожі ДРГ штурмували спостережний пост "Лазня". Всього суперник випустив понад 400 артилерійських снарядів і мінометних мін.

Детальніше про ситуацію в зоні ООС і сценарії її розвитку читайте в матеріалах Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведенням?" і "Шлях війни" для "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Дивіться спецтему: Розведення сил в Донбасі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі