У Мін'юсті назвали суму виплат Україною за рішеннями ЄСПЛ за десять років

Поділитися
У Мін'юсті назвали суму виплат Україною за рішеннями ЄСПЛ за десять років За десять років за рішеннями ЄСПЛ Україна виплатила близько двох млрд гривень
За 2007-2017 роки Україна виплатила громадянам близько двох мільярдів гривень.

За десять років Україна сплатила близько двох мільярдів гривень за рішеннями Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), повідомляє "112 Україна" із посиланням на відповідь Міністерства юстиції України на журналістський запит.

Так, у період з 2007 по 2017 рік виплати громадянам склали 1 мільярд 892 мільйони 479 тисяч гривень.

"Усього, з 2007 по 2017 рік, за КПКВК 3601170 (код програмної класифікації видатків - ред.) на виконання рішень ЄСПЛ з Державного бюджету України сплачено 1 892 479,66 тисяч грн", - наголошується у документі.

Інформація про суми, виплачені за рішенням ЄСПЛ до 2007 року, у Мін'юсту відсутня, оскільки виплати здійснювались Міністерством фінансів України.

Раніше перший заступник міністра юстиції Наталія Бернацька заявила про те, що в України немає прострочених заборгованостей за рішеннями ЄСПЛ. За її словами, з 2014 по 2017 рік Україна виплатила своїм громадянам близько 1,5 мільярдів гривень.

Читайте також: Україна надала ЄСПЛ нові докази до свого "кримського" позову – Петренко

Нагадаємо, раніше Україна подала до Європейського суду з прав людини правову позицію щодо позову проти Росії, пов'язаного з подіями у Донбасі в 2014 році.

Згідно з даними прес-служби суду, ЄСПЛ розглядає майже 3 700 індивідуальних позовів, пов'язаних із подіями у Криму та Донбасі.

Проте Україна не зможе притягнути російських високопосадовців до відповідальності за агресію проти українців.

З 18 червня цього року набирає чинності поправка до Римського статуту, яка передбачає відповідальність фізичних осіб за злочин агресії. Вона передбачає, що МКС може розглядати справи про кримінальну відповідальність за вчинення злочину агресії лише за умови ратифікації статуту обома сторонами збройного конфлікту. Виняток становить випадок, коли до суду звертається Рада Безпеки ООН.

Але Росія не лише не ратифікувала, а й відкликала свій підпис з-під Римського статуту.

Детальніше про необхідність ратифікації Україною Римського статуту читайте в інтерв'ю Володимира Василенка "Україна повинна вимагати притягнення російського керівництва до відповідальності в Міжнародному кримінальному суді" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі