У Мін'юсті назвали причину перебування в'язня Кремля Литвинова в українській колонії

Поділитися
У Мін'юсті назвали причину перебування в'язня Кремля Литвинова в українській колонії Якби Литвинова відразу ж звільнили, то РФ звинуватила б Україну в порушенні норм міжнародного права © Громадське
Дії журналістів "Громадського" ускладнять процес передачі ув'язнених з Росії в Україну, вважають в міністерстві.

Громадянина України Сергія Литвинова, засудженого в РФ за сфабрикованим звинуваченням, російська влада передали Україні згідно з нормами Конвенції про переведення засуджених від 1983 року, повідомив заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов. Він дав зрозуміти, що негайне звільнення Литвинова з-під варти було б не тільки формальним порушенням Конвенції, але й поставило б під загрозу повернення засуджених у РФ українців на батьківщину.

"Іноді краще мовчати, ніж говорити. Коли до Мін'юсту звернулися журналісти "Суспільного", ми підтвердили, що він переведений в Україну за Конвенцією про переведення засуджених осіб 1983 року. Також зазначили, що не можемо розголошувати інформацію про Сергія Литвинова... Навіть зараз, не маючи згоди Литвинова або його представників, я не можу розголошувати, що конкретно ми робимо у його справі", - написав Пєтухов на своїй сторінці у Facebook у четвер увечері, 27 червня.

Він уточнив, що Україна намагається задіяти норми згаданої Конвенції, щоб повернути до України як політв'язнів, так і засуджених за кримінальні злочини українців.

"А ми робимо все можливе не тільки для конкретно Сергія Литвинова, але і для тисяч інших наших громадян, які засуджені в РФ. Деякі з них є політв'язнями, але більшість засуджені за звичайними статтями Кримінального кодексу РФ. Кілька сотень Українців стали жертвами торгівлі людьми і відбувають терміни в 10-12 років за розповсюдження наркотиків. Вони хочуть додому. На них чекають батьки і діти. Хайп із кейсом Литвинова навряд чи допоможе нам у нашій роботі з повернення українців, засуджених у Росії", - підсумував заступник голови Мін'юсту.

Озвучену Пєтуховим інформацію підтвердила також координаторка "Медійної ініціативи за права людини" Марія Томак. Вона підкреслила, що Конвенція зобов'язує Україну тримати під вартою громадян, засуджених в іншій країні і переданих для відбування покарання в українських пенітенціарних установах.

"Коли людину переводять для відбування покарання з РФ, - то це не означає, що її можна автоматично звільнити. Тому що є закон, і є процедури", - пояснила правозахисниця.

Вона також висловила побоювання, що публічне висвітлення справи Литвинова зашкодить іншим українцям, яких Мін'юст намагається забрати з російських колоній і в'язниць.

"Що стосується Литвинова - його звільнять. Але Росія Україні більше нікого не передасть. Тому що при переведенні український суд підтвердив вирок російського, а держава дала гарантії, що особа буде відбувати покарання. Тепер, швидше за все, можливості бути переведеними для відбування покарання в Україні будуть позбавлені всі громадяни України, які засуджуються російськими судами", - констатувала Томак.

У четвер "Громадське" опублікувало матеріал про Сергія Литвинова, якого з 1 березня тримають у Диканівської колонії №12 після п'ятирічної відсидки в Росії. За словами Литвинова, він подав президенту Володимиру Зеленському прохання про помилування.

Громадянина України Сергія Литвинова затримали в Ростовській області в 2014 році і звинуватили у вбивствах декількох десятків жителів Луганської області, які він нібито вчинив у лавах міліцейського батальйону "Дніпро-1".

Проте захисту вдалося довести, що Литвинов в українській міліції не служив, а приписаних йому "жертв" ніколи не існувало. Слідчий комітет РФ зняв з нього звинувачення за статтями "вбивство" і "застосування заборонених засобів і методів ведення війни" і відразу ж звинуватив Литвинова в розбійному нападі. За новою версією слідства, Литвинов, нібито перебуваючи у змові з невстановленими українськими військовослужбовцями, відібрав у громадянина РФ Олександра Лисенка два автомобілі.

За новим сфабрикованим звинуваченням у 2015 році Литвинова засудили до 8,5 років колонії суворого режиму.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі